Ранковий звіт голови ХОДА Синєгубова щодо ситуації на Харківщині

Вчора бойові дії проходили у Дергачівському, Чугуївському та Циркунівському напрямах. Росія намагалась прорвати оборону поселку Високого. Як повідомляє голова ХОДА Олег Синєгубов на своєму Telegram-каналы, за вчора ворог зазнав значних втрат. Знищено понад сто одиниць техніки та вбито сотні російських військовослужбовців.

Ситуація у Харкові на ранок 26 лютого

Наразі захисники України героїчно відстоюють підступи до Харкова. ХОДА повідомляє, що вранці перекрито всі напрямки. Вчора у місті Харків трапились випадки прориву оборони. Декілька танків РФ заїхали в місто, але були знищені. Зараз Харків повністю контролюється нашими військами.

Отримавши значний опір від наших солдатів, ворог почав розстрілювати з артилерії соціальну інфраструктуру. Мешканці повідомляють, що усю ніч лунали сирени та було чутно вибухи по всьому Харкову.

За офіційною інформацію обстріляно центр донорства крові та дитячу обласну лікарню на Олексіївці в Шевченківському районі. Пошкоджено житлові багатоквартирні будинки на ХТЗ та Салтівці. Були спроби знищити об’єкти військової інфраструктури. На жаль, є постраждалі як серед військових, так і серед населення. Інформація щодо загиблих та поранених наразі уточнюється.

Хоча комендантська година, введена у Харківській області з 22:00 до 6:00 у зв’язку з військовим станом, завершена, але зараз, як і впродовж всієї цієї ночі, мешканці Харкова залишаються у сховищах. Також Синєгубов повідомив:

Вночі були помічені диверсійні групи ворога, що вербували місцеве цивільне населення, проводили розвідку та коригували вогонь артилерії. Диверсійні групи рухаються у складі 2-5 осіб та затримуються поліцією та силами територіальної оборони за повідомленнями місцевих про підозрілих осіб.

Стан критично важливої інфраструктури

Фіксуються випадки пошкодження комунікацій критичної інфраструктури, а саме електромереж, газогонів та водогонів, як у самому Харкові, так і в населених пунктах області. Ремонтні бригади приступили до проведення аварійних робіт з самого ранку. Хоча обстріли досі тривають, робиться все можливе щоб усунути пошкодження критично важливих для забезпечення населення об’єктів.

Зараз небезпечно по всьому Харкову і всіх мешканців закликають залишатись в укриттях. Очікується масовий обстріл позицій українських військовослужбовців та інших будівель обласного центру з літаків та артилерії.

Харківська ОДА залишається на місцях

Харківська обласна державна та військова адміністрації під керівництвом Олега Синєгубова залишається в Харкові та працює в посиленому режимі, згідно з умовами воєнного часу. Адміністрація Харкова залишається на зв’язку та координує дії з державними органами влади.

ХОДА підтримує постійний канал зв’язку з Верховним головнокомандувачем України Президентом Володимиром Зеленським. Харків отримує підкріплення військовослужбовцями та технікою.

Редакція Дані-інфо, як і ХОДА, закликає всіх мешканців Харківщини зберігати спокій, не піддаватись паніці та тверезо мислити, бо від цього зараз залежать життя як наші, так і наших близьких.