Чи мають право органи місцевого самоврядування встановлювати режим роботи закладів сфери обслуговування

Останнім часом до секторів Державної регуляторної служби України все частіше стали надходити скарги від власників магазинів, кафе, ресторанів та інших закладів сфери обслуговування про те, що органи місцевої влади безпідставно включають до переліку адмінпослуг погодження з ними режиму роботи підприємств, установ та організацій у сфері обслуговування різної форми власності.

Відповідно до чинного законодавства торговельна діяльність регулюється «Порядком провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833, та іншими нормативно-правовими актами. Відповідно до пункту 13 цього порядку:

«Режим роботи торговельного об’єкта та закладу ресторанного господарства встановлюється суб’єктом господарювання самостійно, а у випадках, передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самоврядування».

Тож, органи місцевого самоврядування мають право лише погоджувати графік роботи установи сфери обслуговування, який був затверджений суб’єктом господарювання.

Кожен підприємець, який стикнувся з подібними вимогами з боку органів місцевого самоврядування, має право поскаржитися на адміністративний тиск до Державної регуляторної служби.