Майбутнє починається сьогодні

Близько двох років тому у мальовничому селищі міського типу Чкаловське Чугуївського району було створено Чкаловську селищну об’єднану територіальну громаду. Депутатський корпус громади у складі 26 депутатів та виконавчий комітет селищної ради роботу розпочинали з чистого аркушу. Адміністративна реформа докорінно змінила роль і значення органів місцевого самоуправління. Та нове завжди приживається важко. На багато питань потрібно було самостійно шукати відповідь. Необхідно було створити принципово нову якісну систему управління новоутвореною громадою.

Зважаючи на шалений опір та перешкоди з боку районної адміністрації, повноцінно Територіальна громада почала функціонувати з 01.01.2017р. Безліч проблем, що залишились у спадок з минулого, потребували вирішення! Для оперативної та результативної роботи були створені  структурні підрозділи управління  громадою:

— загальний;

— фінансово-господарський;

— гуманітарний;

— праці та соціального захисту;

— комунальної власності та земельних відносин;

— державної реєстрації та освіти.

У середині травня цього року Чкаловська селищна ОТГ відзначає перші два роки свого існування. І хай зроблено далеко не все, що би хотілося, перші здобутки є досить вагомими. Значно зміцніла матеріально-технічна база в галузях комунальної служби, освіти, медицини: придбаний новий сучасний сміттєвоз на базі автомобіля МАЗ на 18 м3 та новий екскаватор, виконаний довгоочікуваний ремонт водонапірної башти Рожновського в селі Леб’яже, на що витрачено майже півмільйона гривень. Раніше про таку техніку з мізерними бюджетами селищних рад можна було тільки мріяти! Обслуговує вона всі населені пункти, які входять до Чкаловської селищної ОТГ.

Виконано капітальний ремонт за новими європейськими стандартами Леб’язької та Чкаловської амбулаторії. Активно відбувається процес енергомодернізації всіх навчальних та дошкільних закладів населених пунктів громади. Тільки на облаштування сучасного кабінету фізики для Коробчинського НВК було виділено 240 387,00 грн. та 100 000 грн. на дитячий майданчик! Школи поповнилися новими сучасними засобами навчання, а в місцеві ФАПи та амбулаторії було придбано новітнє медичне обладнання.

На території ОТГ діють всі Будинки культури і сільські клюби, успішно працює нова селищна бібліотечна система. Створено відділення соціальної допомоги сільським мешканцям, в якому працює 26 фахівців. Регулярно надається допомога пільговим категоріям громадян: воїнам АТО, внутрішньо переміщеним особам. За кошти бюджету Чкаловської ОТГ мешканці з обмеженими можливостями забезпечені засобами пересування. Є і нововведення: техпрацівники шкіл вперше отримали матеріальну допомогу на оздоровлення, а жінки, які народили немовлят, тепер отримують від громади по 2000 тис. грн. у вигляді одноразової допомоги.

Основними напрямками діяльності Чкаловської ОТГ у 2018 році стали: відкриття відділення Пенсійного Фонду України, проведення капітальних ремонтів загальноосвітніх навчальних закладів громади та придбання сучасного навчального обладнання, ремонт доріг в населених пунктах громади, будівництво міні-котелень в смт Чкаловське, придбання сучасних спеціалізованих автомобілів для КП «Центр первинної медико-соціальної допомоги», відкриття дитячого садку при Базаліївській школі, тощо.

Для смт Чкаловське, а також для с. Гаврилівки, Миколаївки, Нової Гнилиці, Дослідного, Іванівки та інших населених пунктів, які увійшли в ОТГ, нове життя вже розпочалося! Вони, докладаючи неабияких зусиль, послідовно крокують у майбутнє! А що ж Балаклія? Як бачимо селища міського типу швидше рухаються шляхами реформ, ніж ми!

Для впровадження реальних змін у нашому житті потрібно лише три умови:

— вірити у зміни;

— знати про переваги цих змін;

— мати змогу втілювати їх у життя;

Сподіваємося, що ми вже впритул підійшли до останньої з цих трьох умов. Тому ОТГ у Балаклії – бути!

Редакція Дані-інфо