Цьогоріч Україна втратила деякі породи свиней

Цього року Україна повністю втратила дві породи свиней — миргородську і велику чорну. Про це повідомив член-кореспондент НААН України Інститут свинарства і АПВ НААНУ Микола Березовский, передає agro-yug.com.ua.

«На сьогоднішній день я б сказав сталась трагедія з нашою першою вітчизняною породою — миргородська, яку «з’їла» АЧС буквально десь три місяці тому назад. І сьогодні дуже важко знайти і поповнити стада. Раніше зникли племінні репродуктори. І велика чорна порода. Також було в нас два господарства в Донецькій області і Полтавській області. Їх ліквідували. В Полтавській області також була чума, і всі свині загинули. Більше нема цієї породи», — повідомив Микола Березовський.

За його словами, на сьогодні в свинарстві надзвичайно велика кількість проблем. Поголів’я свиней в Україні дуже стрімко знизилось. За два роки поголів’я свиней зменшилося на 2 млн.

За його словами, у 2010 р. в Україні було більше 90 племінних заводів —сьогодні вже залишилось десь 48. Тобто, відбулось їх зменшення майже наполовину. В тому числі, кількість племрепродукторів зменшилась в декілька разів — їх залишилось одиниці по областям.

Як зазначив Микола Березовський, це відбувається через втрату споживача племінної продукції.

Джерело: Агроньюс