В уряді готують зміни стосовно системи виплати субсидій готівкою

У разі, якщо субсидіант допускав прострочення в оплаті житлово-комунальних послуг при отриманні монетизованої субсидії, то на наступний період субсидія призначатиметься в безготівковій формі. Такі зміни готують в Кабміні, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева на брифінгу.

Рева нагадав, що зараз субсидія не призначається, якщо у домогосподарства є місячне прострочення за ЖКП, а після його погашення субсидію можуть відновити.

  

«Думаю, ми внесемо зміни, і той, хто допускав прострочення з проплатами, маючи на руках гроші, які їм виплатили, протягом наступного року будуть отримувати субсидію вже в безготівковій формі», — сказав він.

Рева додав, що якщо після закінчення цього періоду виплати нормалізуються, субсидіант зможе знову перейти на грошову форму.

На думку міністра, така система дозволить встановити ефективні відносини з субсидіантами.

  

Крім того, Рева повідомив, що також планується регламентувати: якщо несплата буде пов’язана з донарахуваннями по газу згідно з рішенням суду, такі прострочення не будуть враховуватися при призначенні субсидії.

Нагадуємо, що з 1 січня 2019 року субсидії на оплату комунальних послуг надаються населенню України в грошовій формі. У січні 2019 року було прийнято політичне рішення про початок виплати субсидій у готівковій формі з березня 2019 року.

Джерело: Укр Медіа