Трьох жителів Балаклійщини притягнуто до адміністративної відповідальності за спалювання сухої трави

З початку квітня на території колишнього Балаклійського району зафіксовано більше 20 пожеж на відкритій території, загальною площею 506 520 м2. Внаслідок даних пожеж пошкоджено дві господарчі споруди та житловий будинок. Про це повідомили в Балаклійському РВ ГУ ДСНС України.

Трьох паліїв, причетних до пожеж вдалося виявити. Наразі, вони мають сплатити до державного бюджету штраф, розміром понад 10 тисяч гривень. 

Перший випадок було  зафіксовано 1 квітня в с. Протопопівка по вул. Горна. Тут мешканка прибрала свій город та вирішила запалити сміття. Далі полум’я перекинулось по сухій траві, що призвело до займання житлового будинку. Пожежу на площі 20 кв.м приборкали вогнеборці 42-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Балаклія. Під час з’ясування обставин виникнення займання, жінка підтвердила свою причетність до загоряння сухої рослинності.
Майже аналогічний випадок стався 2 квітня в с. Мілова по вул. Висока. Там місцевий житель вирішив позбутися сухої рослинності шляхом її спалювання. Пожежу помітили перехожі, які й зателефонували в оперативно – рятувальну службу. За короткий термін часу вогнеборці 42-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Балаклія ліквідували займання на площі понад 10 га.
Третій випадок зафіксовано також 2 квітня за межами м. Балаклія. Мешканець спалював суху траву, що призвело до займання понад 2 га сухої рослинності. За незначний час рятувальники 42-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Балаклія ліквідували займання та не дали вогню поширитися на значну територію.
На трьох громадян було складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення ( самовільне випалювання рослинності або її залишків) та накладено штраф у розмірі 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рятувальники вкотре застерігають мешканців Балаклійщини утриматися від практики спалювання сухої рослинності та сміття на відкритих територіях , адже це завдає непоправної шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю людей.
Разом з тим, Балаклійський РВ ГУ ДСНС України вкотре нагадує , що відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення статті 771 Самовільне випалювання рослинності або її залишків. (Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, –
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.