У Харківській області СБУ викрили схему розкрадання бюджетних коштів через лісгоспи

Співробітники СБУ викрили міжрегіональну злочинну групу, учасники якої створили схему розкрадання бюджетних грошей в лісництвах. Про це 3 березня повідомив начальник управління СБУ в Харківській області Роман Дудин.

Силовики з’ясували, що схему організували чиновники державних лісгоспів Харківської та Луганської областей. Лісники і співробітники самостійно виконували роботу в лісництвах: рубали деревину, розпилювали і вантажили. Після цього у фіктивних підприємств нібито замовляли виконання робіт, які фактично вже були виконані. Пізніше фірмам перераховували гроші, які переводили в готівку і привласнювали.

Послугами конвертаційного центру користувалися шість лісництв, п’ять з них знаходилися в Харківській області, один – в Луганській, а також комунальні підприємства Харкова. В результаті роботи злочинної групи бюджет недоотримав близько 6 мільйонів гривень податків. Схемою “користувалися” не тільки лісгоспи, а й харківські КП. У їхньому випадку збитки склали близько 35 мільйонів гривень.

“У нас є багато питань до контролюючих та фіскальних органів, які дозволили проведення таких операцій. Не потрібно бути фахівцем, щоб розуміти, що існування таких протиправних схем не може без вертикально побудованих корупційних мереж і проживання з боку податкових і правоохоронних органів”, – розповів Дудін.

  В рамках масштабної спецоперації правоохоронці провели більше 30 обшуків в Харківській, Київській, Луганській і Дніпропетровській областях. Силовики вилучили печатки фіктивних підприємств, документи, електронні носії інформації та інші документи, які підтверджують протиправну діяльність.

Слідчі СБУ вирішують питання про пред’явлення фігурантам підозри по ч.2 ст 205-1 (“підробка документів для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб) і ч.2 212 (” ухилення від сплати податків “) КК України.

Джерело