У Харкові підліток підробив додаток “Дія”

У Харкові кіберполіція викрила 17-річного хлопця, який підробив додаток “Дія” та створив найбільший канал поширення підробки. Про це розповів голова Нацполіції Ігор Клименко.

Повідомляється, що на телеграм-бот зловмисника та канал, які вже заблоковані, було підписано понад 20 тисяч людей. Через чати можна було отримати доступ до фейкової програми. Це коштувало 200 гривень. За 300 гривень можна було оформити підроблений сертифікат щодо вакцинації від COVID-19. За 100 гривень — фальшиве посвідчення водія.

За словами Ігоря Клименка, система працювала за концептуально новою схемою: дані користувачів зберігалися на сервері, що генерував імітуючу веб-сторінку програми “Дія”, і там можна було змінювати будь-яку інформацію про себе. Крім того, веб-платформа відображала підроблений QR-код, який після сканування демонстрував навіть сторінку його успішної валідації.

“Визнаю, це чудова робота юного хакера. І навіть наша публікація виглядає як своєрідна реклама його навичок. Але принцип невідворотності покарання має працювати: він порушив закон, спекулюючи на складній ситуації в державі, і має понести відповідне покарання”, – резюмував Ігор Клименко.