У Харкові СБУ запобігла вчиненню серії терактів в церквах

Харківське відділення Служби Безпеки України перехопило телефонну розмову, у якій йшлося про підготовку низки терористичних актів в церквах парафії УПЦ МП. Особа підозрюваного виконавця вже встановлено. Зловмисники, за замовленням Російських спецслужб, планували скоїти підпал у церквах Московського патріархату в Харкові.

Про це повідомила прес-секретар Харківського обласного Управління СБУ Лілія Домашенко. У своїй заяві вона підтверджує перехоплення телефонної розмови, у якій було сплановано виконання кількох терористичних актів у місті Харків. Усі підпали мали відбутися у церквах УПЦ МП.

Також Домашенко додала, що ймовірному виконавцю вже оголошено підозру. Наразі СБУ Харківської області виконує комплекс необхідних слідчих дій для уточнення всіх обставин справи та встановлення причетних осіб.

Запис розмови з двома чоловічими голосами про скоєння підпалів у Харківських церквах сьогодні з’явився у соціальних мережах. В розмові уточняється і плата виконавцю за скоєння серії злочинів – 1 тисяча доларів. Також на записі обговорювалися спосіб добратися до місця для передачі оплати та інші аспекти замовлення.

За задумкою замовника, ймовірно представника Російської спецслужби, мали бути підпалені 4 церкви. На місці скоєння злочину мав залишитись напис «НІ» для подальшої провокації. Терористичний акт мав викликати конфлікт між церквами Київського та Московського патріархату.

В СБУ повідомили, що спецслужба заздалегідь повідомила представникам УПЦ МП про теракт. Підпали планувались у церквах Харкова, що знаходяться в районі Холодної гори та метро «Наукова». Виконавець залучив до спроби теракту свого брата.