У Харкові вночі комунальники прибирали повалені дерева

Сьогодні вночі працівники СКП “Харківзеленбуд” прибирали повалені дерева по Харкову, усуваючи наслідки шквального вітру. Були розпиляні і вивезені дерева, що впали, і великі гілки на вул. Валентинівській 46 в районі Салтівки, і вул. Отакара Яроша, біля станції метро “Ботанічний сад”. Постраждалих людей немає, але на Салтівці постраждав автомобіль.

За словами представника комунальної служби, причиною масового падіння дерев є не тільки сильний вітер, а й плюсова середня температура цієї зими. Коментар від спеціалізованого комунального підприємства ХГС “Харківзеленбуд” свідчить:

Зараз сумнівна пора року. Весна ще не настала, але температура вже не зимова. Регулярно йдуть дощі, а сонячного тепла недостатньо. У кореневої системи дерев в такій ситуації накопичується надлишок вологи, тому вони втрачають властиву їм гнучкість і еластичність.

Зараз у місті ведеться моніторинг наслідків негоди. Вранці нових пошкоджених дерев не виявили. Однак вдень ситуація може змінитися, оскільки за прогнозами синоптиків вдень у Харківській області очікується сильний вітер від 15 до 24 м/c.