У ТРК «Оріана» немає майбутнього в Балаклії

Питання про подальшу долю ТРК «Оріана», засновником якої була ліквідована Балаклійська районна рада, піднімалося неодноразово. Після проведення адміністративно-територіальної реформи, ТРК, як і інші комунальні підприємства, що знаходяться на території колишнього Балаклійського району, опинилося у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Ізюмського району. Більшість з них Балаклійська міська рада вже повернула в комунальну власність громади. Зокрема, це Балаклійський «Житлокомунсервіс», АТП, Балаклійська ЦКРЛ та інші, без яких життя району неможливе. На черзі постало питання і про «Оріану».

Це комунальне підприємство потребує на своє утримання близько 1,5 млн. грн. на рік. На жаль, Балаклійська міська рада наразі не має можливості виділити такі кошти, бо є більш нагальні питання, а саме фінансування закладів освіти та медицини, благоустрій міста та багато іншого. Тому Ізюмська районна рада запропонувала Савинській та Донецькій ОТГ разом з Балаклійською міською радою співфінансувати ТРК «Оріана».

На минулому тижні на сесії Савинської селищної ради депутати відмовилися виділяти на це кошти. 30 березня на сесії Балаклійської міської ради депутати також не дали згоди на прийняття у власність громади цього комунального підприємства. Депутати Донецької селищної ради ще не розглядали це питання, але їх відповідь очевидна. Наразі жодна громада не може дозволити собі такі витрати.

Крім того, у депутатів є привід недовіряти директору ТРК Юрію Лисенко. Адже, з чого складається сума в 1,5 млн. грн., яку «Оріана» хоче отримати з бюджету громади, він пояснити відмовляється.

Стало відомо про те, що директор та працівники ТРК «Оріана» на протязі 2 років нараховували собі та отримували завищені премії та різноманітні доплати. Щоб роз’яснити цю ситуацію, депутати направили Юрію Лисенко запит, в якому попросили надати звіт про фінансово господарську діяльність комунального підприємства та документи про нарахування та виплату заробітної плати та премій співробітникам ТРК «Оріана». Але Юрій Іванович зробити це відмовився.

На сесії Балаклійської міської ради, депутати задали Юрію Івановичу питання, стосовно його грошових активів, які він вказав в декларації. Згідно поданого ним документу, станом на 1 січні 2020 року на його банківському рахунку зберігалося 360 тис. грн., а вже через рік ця сума збільшилась майже в 4 рази і склала 1 млн. 250 тис. грн.  При цьому за 2020 рік він офіціально отримав зарплати лише 143 тис. грн.  Серед доходів, крім заробітної плати в декларації він вказав 6,5 тис. грн. – проценти, нараховані на депозит в АТ КБ «Приватбанк».  Та від відповіді стосовно джерела походження цих заощаджень директор ТРК «Оріана» ухилився.

Після сесії представники ТРК почали жалітися на те, що депутати Балаклійської міської ради погодилися взяти на баланс майно ТРК «Оріани», а від фінансування самої установи відмовилися. При цьому міський голова Іван Столбовий не виключив, що в громаді може бути створене нове комунальне підприємство з тими ж функціями, але бюджетом в 10 разів менше.

Тож, можливо, рішення депутатів є виваженим. Навіщо платити захмарні суми незрозуміло за що? Чи не краще направити їх на розвиток освіти чи медицини громади?

 

Дані Інфо