В Балаклії стартує проєкт «Бюджет участі» Балаклійської міської ради

19 квітня 2021 року Балаклійська міська рада розпочинає прийом заявок-проєктів від мешканців Балаклійської ОТГ у рамках бюджету участі (громадського бюджету) на 2021 рік. Тож, якщо у вас є ідея, як можна покращити своє місто, село чи навіть вулицю, на якій живете, або вирішити їх проблему, подавайте свою заявку до розгляду. Ті проєкти, які наберуть більшу кількість голосів, будуть реалізовані за кошти міського бюджету.

Що таке бюджет участі?

У сучасному громадянському суспільстві зросла соціальна активність людей та з’явились активісти, які мають бажання долучатись до вирішення проблем громади. У жителів виникають ідеї щодо того, як покращити благоустрій територій, провести соціальні, культурно-мистецькі, спортивні заходи тощо.

Соціальна активність суспільства вимагає створення дієвих інструментів співпраці та залучення громадськості до вирішення питань життєдіяльності громади.

Таким чином, затвердження Балаклійською міською радою цієї Програми створить інструменти для залучення громадян до бюджетного процесу, сприятиме запровадженню процесу демократичного обговорення та прийняття рішень, у якому жителі вирішуватимуть, як розподілити визначену частину бюджету громади.

Виконання Програми розраховано на 2021 – 2023 роки.

Бюджет участі Балаклійської територіальної громади для реалізації проектів-переможців щорічно становить  1млн 500 тис. грн. та поділяється на:

  • 800 тис. грн. на реалізацію міських проектів-переможців м.Балаклія (загальна вартість реалізації одного проекту становить від 50 тис. до 150 тис. грн.);
  • 700 тис. грн. на реалізацію проектів-переможців по 14-ти старостинським округам (50 тис. грн. на кожен старостинський округ).

Правила участі

Автором проекту може стати кожен житель Балаклійської ОТГ віком від 14 років. Подати свій проект можна впродовж 1 місяця з 19 квітня по 19 травня 2021 року. Зробити це можна на порталі.

Один автор має право впродовж 1 року подати не більше 3 проєктів, підтверджених декларацією про авторство.

Участь у голосуванні можуть брати мешканці Балаклійської територіальної громади віком від 14 років. Кожен з них зможе віддати свій голос за 3 проєкта, які йому найбільше сподобаються (один голос за «малий» міський проєкт, один – за «великий»  міський проєкт, один голос  за  «малий» старостинський проект).

Переможцями голосування будуть визнані проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів, при цьому отримали не менше 50 голосів для міських проєктів та 30 голосів для старостинських. Якщо в результаті голосування два або декілька проектів отримали однакову кількість балів, пріоритетність визначається датою реєстрації відповідного проєкту. У разі якщо проекти мають однакову дату реєстрації, пріоритетність має той, який потребує меншого обсягу фінансування.

Дані Інфо