В Балаклії тариф на теплову енергію для бюджетних установ підвищено на 8%

З грудня 2020 року для бюджетних установ та інших споживачів, які користуються послугами КП «Балаклійські теплові мережі» діяв тариф на теплову енергію у розмірі 2284,14 грн./Гкал (з ПДВ). Та вже за кілька тижнів після його встановлення начальник комунального підприємства Ольга Шопіна почала звертатися до голови Ізюмської районної ради з вимогою підвищити цей тариф, посилаючись на підвищення вартості природного газу.

Вперше це питання розглядалося на сесії Ізюмської районної ради 9 лютого 2021 року. Але тоді проти виступила група депутатів, які зауважили, що нові цифри є необґрунтованими. На їх думку перш ніж розглянути це питання, треба спочатку розробити програму розвитку підприємства, щонайменше на 2-3 роки, розібратися з існуючим боргом комунального підприємства, що на початок опалювального сезону 2020-2021 рр. становив близько 20 млн. грн. Тому тоді це рішення прийняте не було.

Та до цього питання знову повернулися на черговій сесії, що відбулася 26 березня 2021 року. В пояснювальній записці до заяви КП «Балаклійські теплові мережі» представники підприємства вказали, що до існуючого боргу в майже 20 млн. грн. за період опалювального сезону 2020-2021 рр. додалися ще 27 млн. грн., які виникли через подорожчання природного газу та електроенергії. Тому підприємство ризикує «провалити» підготовку до наступного опалювального сезону, який, навіть, може не розпочатися.

Розглянувши заяву, Ізюмська районна рада своїм рішенням № 93-VIII від 26 березня 2021 року установила комунальному підприємству Балаклійської районної ради «Балаклійські теплові мережі» скориговані тарифи на теплову енергію для потреб  бюджетних установ та інших споживачів у розмірі 2473,57  грн/Гкал (з ПДВ),  в тому числі:

  • тариф на виробництво теплової енергії – 2210,76 грн/Гкал (з ПДВ);
  • тариф на транспортування теплової енергії – 237,48 грн/Гкал (з ПДВ);
  • тариф на постачання теплової енергії – 25,33 грн/Гкал (з ПДВ).

Тож, відтепер бюджетним установам, а це заклади освіти, культури, медицини, доведеться сплачувати за спожите тепло на 8% більше. Та чи будуть їм виділені на це додаткові кошти? Чи доведеться витрачати те, що було заплановане на їх розвиток?

Дані Інфо