В дитячих садках на Харківщині голодують діти – відео

У місті Красноград Харківської області в дитячих садах закінчилися всі запаси продуктів Ні молока, ні яєць для дошкільнят в заклади не привозили. А минулого тижня закінчився навіть хліб. Про це повідомляється в сюжеті “Вікна”.

Завідуюча дитячим садком каже, що в цьому році жодної поставки продовольства в дитсадок не було. Все, що готують на кухні – це залишки з минулого року. Раз на тиждень дітям дають рибу або печінку – з заморожених запасів.

Останні тижні постійно придумують страви з овочів. Кашу з овочевим рагу. Або картопля з морквяної ікрою. На кухні демонструють зварений на обід рідкий борщ, кажуть, він не на бульйоні, а на воді.

За словами завідуючої, ще тиждень тому на кухні самостійно випікали хліб. Але борошно скінчилася, тому дозволили батькам приносити хліб для дітей з дому. Батьки скаржаться, що діти приходять з садка голодними, відразу біжать на кухню, на ніч наїдаються, тому що знають – попереду їх чекає голодний день. Вихователі просять по можливості не приводити дітей до закладу, тому що мало їжі.

У відділі освіти Красноградської територіальної громади кажуть, що ситуація нормальна. Причиною називають те, що через переформатування з райадміністрації в територіальну громаду не змогли провести тендери на закупівлю продуктів, адже процедуру в законодавстві так і не прописали.

Місцеві депутати прийняли термінове рішення про виділення з бюджету 300 тис. грн на харчування для дитсадків, які було вирішено розділити на частини і використовувати без тендерів, щоб хоч якусь їжу закупити для дітей.

Джерело