В ХОВА розповіли, як йде розмінування Харківщини

Чиновники назвали сумні цифри травмованих і загиблих від вибухівки.

На Харківщині продовжується розмінування територій саперами Нацполіції і ДСНС. Тим не менше місцеві мешканці продовжують отримувати травми і гинути від вибухових пристрої ворога. З вересня минулого року на Харківщині підірвались на мінах і розтяжка 181 людина, з яких 14 дітей. 32 людини, на жаль, врятувати не вдалось.

Про це повідомляє Суспільне, пише Дані-Інфо.

Директор обласного департаменту цивільного захисту Іван Сокол розповів, що процесом розмінування керує спеціальна робоча група, яка визначає, де в першу чергу потрібно працювати саперам.

В громадах збирають заявки на обстеження територій приватних домоволодінь, приватних підприємств, ферм. Одна на першому плані об’єкти критичної інфраструктури і лінії електропередач.

Іван Сокол відзначив, що сил саперних груп не вистачає. Зараз більшість фахівців зайняті на розмінуванні ліній електропередач. На Харківщині 12 тисяч м ЛЕП, які потрібно розмінувати. На даний час розміновано і обстежено 4 тисячі м. Це 30% від загальной протяжності.

Після цього вибухотехніки розміновуватимуть лінії водопостачання та газопостачання. Найбільш забрудненими вибухівкою є Ізюмський і Куп’янський напрямки.