В ХПІ будуть навчати “спеціальності майбутнього”

Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” відкрив спеціальність на стику IT-сектора і технологій енергоефективності. Спеціальність розроблена спільно з Інститутом науки і технології Манчестерського університету, UMIST. На сьогоднішній день це єдиний в країні університет, де можна отримати освіту такого профілю.

Харківський політехнічний інститут з 2021 року розпочинає набір абітурієнтів на нову освітню програму «Енергоефективність та комп’ютерна хімічна інженерія». Дисципліни орієнтовані на те, щоб нове покоління випускників навчилося поєднувати глибокі знання і навички в області програмування, киберсистем і промислової автоматизації з енергоменеджменту підприємств і принципами раціонального управління технологічними потоками.

Виснаження енергетичних ресурсів нашої планети буде залишатися на порядку денному протягом декількох найближчих десятиліть. Особливо актуальною для України на тлі економічного спаду останніх років видається перспектива вже в найближчі роки отримати дипломованих фахівців, здатних застосовувати нові підходи до вирішення завдань господарювання в сфері управління енергоефективністю підприємств.

Керівництво університету зазначає, що нова спеціальність не просто поєднує в собі два профілі. Вона дає таке потрібне сьогодні інженерно-орієнтовану освіту, яке може бути застосовано в набагато більшій кількості галузей. Упор планується робити на найбільш сучасні знання, відходячи від швидко морально застарілих. Крім того, студентів чекає велика кількість практики. Це цікаві лабораторні роботи із застосуванням мультимедійного обладнання, комп’ютерні практикуми і хакатони (олімпіади і тренінги для студентів). Планується прикладне вивчення прийомів енергоаудиту та альтернативної енергетики.

Протягом навчання студентам буде надана можливість брати участь в міжнародних проектах і стартапи. Надалі вони зможуть включити це в свої портфоліо при побудові професійної кар’єри.