В Україні посилили правила в’їзду в країну

Україна з серпня змінює правила перетину кордону. Так, в’їжджаючы невакцинованы українці та іноземці повинні пройти ПЛР-тестування на коронавірус, а ті, хто приїжджає з Росії та Індії, – 14-денну самоізоляцію.

Таке рішення Кабінет міністрів ухвалив на засіданні 28 липня. Постанова набуде чинності через сім днів після публікації, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Самоізоляція або обсервація невакцинованих проти COVID-19 буде сприяти контролю і зменшить шанс нового спалаху. Для громадян України, які виїхали до моменту набрання постановою чинності, повернення додому буде безперешкодним. З набранням чинності постанови громадяни України продовжать безперешкодно перетинати кордон за наявності хоча б одного щеплення проти COVID-19 ».

За словами Ляшка, якщо іноземці не мають повного курсу вакцинації, то вони повинні надати негативний ПЛР-тест на коронавірус і страховий поліс. Якщо українці не матимуть однієї дози вакцини, а іноземці – повного курсу, то їм запропонують встановити додаток «Вдома». Якщо тест покаже позитивний результат, вони повинні будуть пройти самоізоляцію або відправиться на лікування.

Що стосується українців та іноземців, які прибули з РФ і Індії, де активно поширюється штам «Дельта», і провели там останній тиждень, вони підлягатимуть обов’язковій самоізоляції чи обсервації протягом 14 днів і не зможуть її достроково припинити.

«Новий штам коронавируса «Дельта» активно поширюється в Європі. Великий спалах фіксується в РФ. Ми пропонуємо нові правила перетину кордону, щоб знизити можливість поширення вірусу на території України. Також завдяки цим змінам ми зможемо проводити більш якісні епідрозслідування в разі виявлення носія», – заявив Ляшко.