Відновлення “Балцему” – крок до розвитку Балаклійської громади

В листопаді минулого року з’явилася інформація про те, що в Балаклії відновлює свою роботу ПрАТ «Балцем». Це викликало не аби який резонанс, адже в минулому це підприємство було найбільшим в Україні та другим за потужностями в Європі виробником цементу. Крім того, воно забезпечувало роботою багатьох балаклійців та було одним з найбільших наповнювачів бюджету колишнього Балаклійського району.

Та не всі повірили цій новині, мовляв «подібні балачки з’являються перед кожними виборами». Але цього разу все виявилося інакше. В листопаді 2020 року на підприємстві було призначено нового генерального директора. Ним став Цівун Дмитро Володимирович. Майже одразу було розпочато набір працівників та проведення відновлювальних робіт на підприємстві.

На сьогоднішній день підприємство готове до запуску повного циклу роботи на 80%. Практично всі цехи вже підготовлені до повноцінної роботи. Єдина проблема, яка досі не вирішена в повній мірі – це робота кар’єру крейди та глини. Після семирічного простою на відновлення його обладнання потрібен час. Крім того, треба закупити необхідну техніку.

Планувалося, що його робота буде відновлена 20 лютого, але через несприятливі погодні умови запуск печей відбудеться орієнтовно в першій половині березня.

24 лютого на підприємстві проводився обігрів печі для перевірки якості футеровки. Тому балаклійці могли спостерігати дим над однією з печей.

Сьогодні на «Балцемі» працює майже 500 чоловік та вже виробляють цемент. Але так як власної сировини поки немає, клінкер закуповують на Криворізькому цементному заводі. Щодо якості продукції, то поки що підприємство нею похизуватися не може. Сировина, яку привозять з Кривого Рогу значно поступається тій, що вироблялася безпосередньо на «Балцемі». Відома марка М-500 поки що не виготовляється.  Тому на підприємстві дуже поспішають з запуском роботи власного сировинного цеху.

В 2021 році заплановано запуск двох печей та виготовлення близько 1 млн. тон цементу. Також в планах керівництва – виготовлення власного бетону.

Відновлення роботи промислового гіганта, яким сподіваємося невдовзі стане ПрАТ «Балцем» –значуща подія для Балаклійської ОТГ. Це, перш за все, нові робочі місця для жителів громади, а також податкові надходження до бюджету, які будуть спрямовані на розвиток Балаклійщини.

Лише в січні цього року підприємством було перераховано до бюджету громади 495 тис. грн. податку з доходу найманих працівників. Крім того, за 2021 рік «Балцем» повинен сплатити в казну міста 15 млн. 738 тис грн. земельного податку. А після відновлення виробництва до місцевого бюджету також будуть надходити ПДВ, податок на прибуток з реалізованої продукції та інші податки та збори передбачені чинним законодавством.

Тож, будемо чекати початку повноцінної роботи містоутворюючого підприємства.

Бережіть себе та своїх близьких.

Дані Інфо