Як доглядати за одягом, щоб він прослужив довше
На термін зберігання одягу насамперед впливає готовність власника носити один і ту ж річ неодноразово. Також важливе значення мають такі технічні аспекти як еластичність тканини, яскравість барвників і збереження кольору. Бажання власника доглядати за одягом і підшивати його також впливає на термін служби предмета гардероба.
Правильний догляд за одягом може значно збільшити термін носіння. Рекомендуємо слідувати перерахованим нижче простим порадам по догляду за одягом, щоб він якомога довше зберігав відмінний зовнішній вигляд!
Менше прайте і уникайте хімчистки
Якщо річ не брудна, то замість того щоб відправляти її в пральну машину, спробуйте повісити на вулиці або в парній, щоб вона спочатку подихала і освіжилася.
За можливістю намагайтеся прати свій одяг не частіше, ніж це необхідно. Занадто часте прання призведе до пошкодження волокон і, отже, до скорочення терміну служби.
Особливо це стосується хімчистки, де використовуються шкідливі хімікати, які пошкоджують природні волокна деяких тканин. Хімчистка – це інтенсивний хімічний процес, який вчиняє негативний вплив на навколишнє середовище і здоров’я, може пошкоджувати волокна текстилю і шкіру людини при носінні. Якщо хімчистка є єдиним можливим варіантом, шукайте екологічні чистячі компанії, що пропонують послуги нетоксичної та екологічної чистки.
Кожен третій покупець уникає купувати речі, на ярлику котрих написано «тільки суха чистка», насамперед через додаткові зусилля, пов’язані з чищенням. Однак насправді більшість делікатних речей з позначкою «суха чистка» можна прати в щадному режимі при низькій температурі. Виняток становлять тільки предмети гардероба, що мають деталі, які можуть пошкодитися в пральній машині.
Обирайте низьку температуру прання
Коли приходить час прати одяг, вибирайте низькотемпературний режим. Мийте одяг при низькій температурі з м’яким чи натуральним пральним порошком, щоб зберегти тканину чистою і м’якою, а також запобігти вицвітанню.
Звичайна сорочка за весь період використання вицвітає на 80% під час прання, і тільки на 20% при носінні і зберіганні. Велика частина вицвітання припадає на прання і сушку в барабані. Прання при температурі 30° або нижче допомагає скоротити швидкість втрати кольору, одночасно захищаючи ваш одяг.
Винятком можуть бути речі, які знаходяться в тісному контакті зі шкірою, наприклад, нижня і постільна білизна, а також рушники. Для них може знадобитися більш висока температура прання.
Звертайте увагу на ярлички з інструкціями по догляду за одягом
Різні матеріали вимагають різного підходу до прання. Наприклад, шерсть слід прати якомога рідше і тільки на щадному режимі або вручну, з використанням спеціального миючого засобу для вовни.
Дуже важливо правильно доглядати за такими делікатними тканинами, як кашемір і шовк, які особливо вразливі до впливу агресивних хімічних речовин і гарячої води.
Уважно стежте за інструкціями на етикетці, де вказана максимальна рекомендована температура, при якій слід прати річ. Не плутайте її з рекомендованою температурою, при якій за один раз не вдасться позбутися від усіх забруднень. Якщо на етикетці написано “тільки суха чистка”, то максимальна температура становить 30°.
Прайте правильно
Використовуйте екологічні пральні порошки та миючі засоби. Стандартні пральні порошки можуть містити речовини на основі викопного палива, які можуть негативно впливати на здоров’я власника, оскільки вони не розкладаються і осідають на шкірі.
Використання спеціалізованих порошків з позначкою екологічний і для делікатного ручного прання, також допоможе вашим речам прослужити довше.
Ще одна корисна порада – при машинному пранні періть одяг навиворіт і уникайте переповнення барабана, так як це може викликати тертя і пошкодити волокна.
Сушіть на повітрі
Ніщо не зрівняється з запахом свіжовичавленої, висушеної на повітрі одягом, коли ви витягуєте її з пральної машини. Просушування на свіжому повітрі, в порівнянні з барабанної сушкою, краще для вашого одягу не тільки в плані запаху, але і в для запобігання пошкоджень волокон тканини.
Струсіть одяг і розвісьте на вулиці на пральній дошці, сушильній стійці або на мотузці. Знову ж таки, звертайте увагу на Ярлики одягу, так як деякі речі, наприклад, вовняні светри, краще сушити в розправленому вигляді.
Зберігайте правильно
Правильне зберігання може подовжити термін служби одягу. Зберігайте весь одяг в сухому і прохолодному приміщенні, щоб захистити її від вогкості, сонячного світла і тепла, які можуть привести до псування. Перед зберіганням переконайтеся, що одяг чистий, так як бруд і поверхневі забруднення можуть залучити моль, яка буде псувати одяг.
Спробуйте зберігати трикотаж з лавандою або кульками від молі для додаткового захисту від комах. Важливо не переповнювати шафа, так як одязі потрібно простір для дихання. Також це дозволить запобігти утворенню складок і втраті кольору через тертя одягом один об одного. При розвішуванні одягу в шафі краще використовуйте дерев’яні або м’які вішалки, щоб захистити його від деформації.
Вчасно ремонтуйте одяг
Зашивайте будь-які пошкодження на одязі, як тільки ви їх помітили. Це не тільки вбереже річ від звалища і збереже її в пристойному стані, але і збільшить термін служби. Якщо пошкодження вчасно не усунути, то річ буде рватися і далі. Ви також можете освіжити і відновити речі, щоб вони виглядали добре. Наприклад, очищення светри від грудок або відновлення старої шкіряної куртки, яка з часом стала сухою або потріскалася, збереже їх і дозволить їм залишатися в придатному для носіння стані.
Періодично міняйте стиль
Багато людей перестають носити свою улюблену річ, тому що вона їм більше не підходить або тому що їм більше не подобається стиль. Прості зміни, такі як зменшення в талії або укорочення довгого сукні до середньої або короткої довжини, можуть дати вам відчуття свіжого нового вбрання, а також оновити ваші старі улюблені речі відповідно до останньої моди.