Як обрати пральну машину

Пральна машина сьогодні є практично в кожному домі. Але, вибираючи її, багато хто губиться, так як їх вибір просто величезний, і якій моделі віддати перевагу, визначити непросто. Розглянемо, на які критерії варто звертати увагу, щоб вибрати для себе якісного і надійного помічника.

Типи і габарити пральних машин

Вибираючи розміри і тип пристрою, необхідно звертати увагу на місце, де машинка буде встановлена. Тип завантаження буває:

 • горизонтальний або фронтальний – дверцята завантаження розміщені на передній панелі;
 • вертикальний – завантаження проводиться зверху.

Особливістю моделей з вертикальним завантаженням, є їх компактні розміри. Найчастіше вони мають ширину 40-45 см і глибину 60 см. Така техніка підійде для малогабаритної квартири. Однак її не вийде встановити під раковиною або вбудувати в кухонний гарнітур.

Вибираючи вертикальну модель, варто враховувати, що основні елементи такої конструкції розміщені дуже щільно, тому більше схильні до поломки і швидкого зношування. До того ж майстри запевняють, що в разі, якщо вона вийде з ладу, то відремонтувати її буде складніше.

Фронтальні машинки працюють тихіше і вважаються стійкішими вертикальних. За розміром вони бувають:

 • вузькі – глибина вироби не перевищує 40 см;
 • стандартні – з глибиною до 60 см і заввишки 85-90 см;
 • компактні – мають параметри менше, ніж у стандартних моделей.

Обсяг завантаження

Не менш важливим параметром пральної машини є обсяг її завантаження. Вибираючи цей показник, необхідно орієнтуватися на кількість осіб, чиї речі тут будуть прати:

 • для сім’ї з 1-2 чоловік достатньо техніки із завантаженням до 4 кг;
 • якщо використовувати її будуть для 3-5 чоловік, краще вибирати модель на 5-7 кг;
 • для великої родини підійде машинка із завантаженням 8-9 кг.

Однак якщо в родині є маленька дитина, то, швидше за все, прати доведеться часто і багато, тому рекомендується вибрати виріб, здатний вмістити понад 5 кг.

Привід

Привід в пральній машині використовується для обертання барабана. Він буває:

 1. Ремінний. Вважається застарілим і зустрічається в основному в самих бюджетних моделях. Ремінний тип приводу визнаний ненадійним. А в разі поломки або зношування ременя, відремонтувати техніку буде складно.
 2. Прямий. У такому виробі мотор і барабан представляють собою цілісний механізм, тому зайвих рухомих частин в ньому немає. Завдяки цьому виріб працює тихіше, а ламається рідше.

Функціональні можливості

Виробники пральних машин постійно прагнуть здивувати своїх клієнтів новими, універсальними функціями. Наприклад:

 1. AquaStop або функція захисту від протікання. Сьогодні її можна знайти не тільки в дорогих пральних машинах, але і в моделях економ-класу. Така система вбереже квартиру від затоплення, якщо по якійсь причині проводка або внутрішня система зламається. Головним елементом системи є потовщений шланг для подачі води, здатний витримувати високий тиск. На його кінці розміщений вентиль безпеки, що відкривається тільки під час включення машинки.
 2. Спеціальні режими для прання певної одягу. Наприклад, є програми для вовни, тонких і делікатних тканин, спортивного взуття, подушок і т. д. Така функція допоможе заощадити гроші на хімчистці.
 3. Режим швидкого прання. Такий режим допоможе заощадити електроенергію і воду, освіживши при цьому не надто забруднені речі.
 4. Функція сушки. Чи виявиться корисною для тих, у кого в квартирі немає достатньо вільного місця для розвішування білизни. У такій машинці речі будуть сушитися відразу після прання безпосередньо в барабані.
 5. Інтелектуальне прання. Така система здатна самостійно визначати відповідний режим прання, температуру і кількість води, обсяг прального порошку. Функція знизить рахунки за воду і електроенергію, дозволить раціонально використовувати засіб для прання, проте вартість таких машин досить висока.

Крім того, перед покупкою техніки, фахівці радять ознайомитися з відгуками про конкретну модель. Це допоможе зрозуміти, наскільки вона надійна і чи відповідають її характеристики заявленої вартості.