Як працює електричний душ?

Електричні душі в даний час є одним з найпопулярніших типів душових кабін через простоту установки і те, що вони підходять для більшості ванних кімнат. Вони вимагають подачі холодної води та підключення до електрики; вони повністю оминають потребу у гарячій воді інших душ. Електричні душі містять нагрівальний елемент і функціонують, нагріваючи воду до температури, коли вона проходить через душову кабіну, майже миттєво нагріваючи її на той момент, коли вона досягає насадки для душу.

Через те, що їм не потрібне зовнішнє джерело гарячої води, електричні душі популярні у квартирах, пересувних будинках та будь-яких інших невеликих приміщеннях. Вони є чудовим варіантом при додаванні додаткового душу до існуючого будинку, оскільки вони вимагають мінімальної модифікації вашої водопровідної системи та виграють.

Подача води в установку повинна здійснюватися з певними параметрами: тиск не менше 1 бар, витрата не менше 8 літрів за хвилину та статичний тиск не більше 10 бар. Багато сучасних душових електроприводів налаштовані на ці характеристики, але варто двічі перевірити це при їх установці. Як електричний прилад у ванній кімнаті також існує ряд правил, що стосуються електроживлення та його проводки, тому варто проконсультуватися з фахівцем, щоб забезпечити безпечне встановлення електричного душу.

Безпека та встановлення

Існує ряд перевірок безпеки та запобіжних заходів, яких ви повинні дотримуватися, щоб безпечно встановити електричний душ у вашому будинку:

  1. Переконайтеся, що Ваша плата запобіжників здатна забезпечити достатній струм і вона розрахована на більш ніж 60 ампер.
  2. Переконайтеся, що ви встановили пристрій захисного відключення або як частину поточного щита запобіжників, або як окремий блок, який може розірвати електричний ланцюг душу. З’єднання плати запобіжників має здійснюватись через мініатюрний автоматичний вимикач (MCB). Всі ці предмети повинні мати безпековий рейтинг, оскільки небезпечний електричний душ може бути особливо небезпечним.
  3. При установці пристрою рекомендується використовувати кабель 10 мм. Хоча можна використовувати кабелі меншого розміру з душами меншої потужності, 10 мм дозволять вам встановити будь-який пристрій, представлений зараз на ринку, без необхідності модернізації проводки. Для довідки: кабелі діаметром 6 мм підходять для душових кабін потужністю 7 кВт в межах 18 метрів від плати запобіжників з вимикачами та запобіжниками на 32 ампери. 6 мм також достатньо для душу потужністю 8,5 кВт завдовжки до 18 метрів, але для цього потрібні вимикачі та запобіжники на 40 ампер. Для душу потужністю 9,5 кВт потрібний кабель 10 мм на відстані до 35 метрів від плати запобіжників, а також вимикачі та запобіжники номіналом 45 ампер. Душі потужністю 12,5 кВт також підходять для 10-мм кабелю завдовжки до 35 метрів, але для них потрібні 50-амперні вимикачі та запобіжники.
  4. Усі електричні ланцюги душу повинні керуватися зовнішнім двополюсним шнуровим вимикачем з візуальним індикатором увімкнення/вимкнення.