Як правильно вибрати пряжу для в’язання

Вироби ручної роботи завжди цінувалися. Інтерес до так званих виробів ручної роботи зростає, то падає, але ніколи не зникає. Популярність виробів ручного в’язання зрозуміти нескладно. При виборі матеріалу для шарфа чи кардигану дизайнер знає свою фігуру і той колір та фактуру, які найкраще підходять.

На що звернути увагу під час вибору пряжі?

Усі в’язальні матеріали, представлені над ринком, можна розділити чотирма групи. Вони засновані на принципі волокна:

  1. Пряжа рослинного походження (бавовна, льон, бамбук).
  2. Пряжа тваринного походження (шерсть, шовк).
  3. Синтетичні нитки (акрил, віскоза, поліамід).
  4. Змішана пряжа.

Загалом, 100% шерсть вважається найкращим вибором. Якщо майбутній виріб має користуватися в холодну пору року, такий вибір справді виправданий. Але не все так очевидно. Цей матеріал досить дорогий. Такі пряжі, як кашемір, меринос або альпака доступні не всім любителям в’язання. А ось шерсть із додаванням акрилу – найкращий вибір для зимового одягу. Вовняна сітка з цієї пряжі зберігає тепло в холодну погоду, дозволяє тілу дихати, добре тягнеться та швидко сохне.

Особливої ​​уваги заслуговують пухнасті та повітряні види вовняної пряжі: мохер та ангора. Завжди чудово виглядають невагомі джемпери, туніки та кардигани, пов’язані з них. Але будь-хто, хто працює з цими матеріалами, не має права помилятися, бо приховати дефекти, мабуть, неможливо. Звичайно, можна розв’язувати та розв’язувати виріб, але ефект аерації зникне. Тому для початківців краще вибирати менш примхливий матеріал.

Для літнього одягу краще вибирати лляну та бамбукову пряжу. Ці матеріали дуже легкі та міцні. Вони добре вбирають вологу, що необхідно у спеку. Льон менш легко фарбується і високо цінується любителями виробів із натуральних волокон. Бамбукові волокна доступні в широкій колірній гамі і мають легкий і благородний блиск.

Після того як вибір матеріалу зроблено, важливо розглянути ще кілька деталей. Купуючи пряжу, переконайтеся, що мотки, які ви використовуєте для конкретного виробу, з однієї партії, щоб вони не відрізнялися за кольором. Діаметр голок і гачків, придатних для тієї чи іншої тканини, може змінюватись і завжди вказується на упаковці. Для машинного в’язання підходить тільки пряжа, виготовлена ​​в бобінах, а мотка пряжа може вести себе непередбачувано. Озброїться цими простими порадами та створюйте власні шедеври від кутюр.