Як прибрати лак для нігтів з килима за 10 простих кроків

Спроба з’ясувати, як прибрати лак для нігтів з килима, може здатися нездійсненним завданням. Однак, це не обов’язково. Існує перевірений метод, який справді дозволяє повернути вашому килиму новий вигляд. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про те, як видалити лак для нігтів з килима.

10 кроків, щоб випрати лак для нігтів з килима

Немає нічого кращого, ніж відчути, як ваше серце завмирає, коли ви бачите, як пляшка лаку для нігтів вислизає з вашої руки та падає на підлогу. На щастя, є перевірений спосіб видалити лак для нігтів із килима. Просто переконайтеся, що ви погодили з виробником килимів, що всі необхідні продукти є безпечними для вашого типу килима.

Крок 1: Визначте, мокра пляма або суха

Якщо лак для нігтів все ще вологий, промокніть ділянку паперовим рушником, поки рушник не перестане фарбуватись. Якщо вона суха, зіскребіть її якнайбільше. Спробуйте краєм ножа для олії відірвати лак для нігтів від килима.

Крок 2: Нанесіть рідину для зняття лаку або спирт.

Налийте рідину для зняття лаку або медичний спирт на стару ганчірку, яку не шкода забруднити. (Примітка: вивчіть тип килима, який вам потрібен, щоб переконатися, що рідина для зняття лаку не залишить на ньому плям.) Акуратно промокніть область плями, поки не перестанете з’являтися плями, як ви робили з паперовим рушником.

У рідині для зняття лаку є нітроцелюлоза, яка утворює плівку для видалення. Що стосується медичного спирту, то він складається приблизно на 70% зі спирту та води, парфумерних олій та денатурантів.

Крок 3: Створіть розчин, що чистить

Приготуйте спеціальний розчин із рідкого засобу для миття посуду, теплої води та білого оцту. Змішайте 1 столову ложку рідкого засобу для миття посуду та 1 столову ложку білого оцту з 2 склянками теплої води, а потім перелийте суміш у пульверизатор.

Крок 4: Нанесіть розчин, що чистить

Розпиліть розчин прямо на пляму від лаку невеликими порціями. Знову візьміть стару ганчірку і промокніть пляму. Якщо є можливість, використовуйте іншу ганчірку для миття посуду, щоб слідкувати за появою кольору. Продовжуйте витирати доти, доки колір не перестане передаватися на мочалку.

Крок 5: Нанесіть воду

Використовуйте іншу пляшку з розпилювачем (або ретельно промийте першу), щоб намочити ділянку водою. Розпиліть пляму від лаку для нігтів теплою водою і ще раз промокніть її паперовим рушником, щоб переконатися, що колір не залишився.

Крок 6: Обсушити паперовими рушниками.

Візьміть кілька паперових рушників і покладіть їх чаркою на пляму. Притисніть паперові рушники чимось важким, наприклад, стопкою книг. Це допомагає поглинути ту вологу, яку ви створили на килимі.

Крок 7: Зачекайте

Дайте волозі від плями вбратися в паперові рушники приблизно протягом години. Ви хочете бути впевнені, що волога не залишається; в іншому випадку вашою наступною проблемою може бути цвіль, яка може призвести до цвілі. Важливо приділити час цьому кроці.

Крок 8: Нанесіть освіжувач для килимів

Візьміть трохи освіжувача для килимів та нанесіть його на пляму від лаку для нігтів. Тепер у вас повинен бути чистий і сухий килим, але освіжувач килимів допоможе позбутися будь-яких запахів оцту або лаку для нігтів, що залишилися. Зберіть освіжувач для килимів пилососом, якщо є інструкції. Це залежить від типу освіжувач килимів, який ви використовуєте.

Крок 10: Промокніть килим насухо

Дуже акуратно протріть пляму холодною водою і промокніть насухо. Використовуйте дуже невелику кількість, щоб вона не створювала багато вологи. Ідея полягає в тому, щоб закріпити всі продукти, які ви щойно використовували, діючи як свого роду герметики для плями.

Продукти та інструменти, які вам знадобляться для видалення лаку для нігтів з килима

  • Рідина для зняття лаку: це недорогий засіб, але може творити чудеса, видаляючи лак з килима. Нітроцелюлоза у лаку для нігтів утворює плівку та допомагає видалити стійкий лак з твердих поверхонь.
  • Медичний спирт: Технічно званий ізопропіловим спиртом, це відмінний продукт, який завжди під рукою в будинку, навіть якщо ви не проливаєте лак для нігтів на килим. Він містить 70% спирту, що перемагає стійкі плями.
  • Рідке мило для миття посуду: коли справа доходить до вибору рідкого мила для миття посуду, ви не помилитеся вибравши засіб, якому довіряєте.
  • Освіжувач для килимів: незамінний, якщо ви хочете позбутися застарілого запаху від поєднання лаку для нігтів та продуктів, що використовуються для його видалення. Небагато освіжувача для килимів видаляє запах із будь-якої кімнати, в якій ви пролили лак для нігтів.
  • Пульверизатор: завжди корисно мати під рукою кілька пульверизаторів. Що добре в них, так це те, що ви можете контролювати, скільки ви розпорошуєте. Ви також можете комбінувати інгредієнти, щоб зробити особливу суміш, проти якої лак для нігтів не витримає жодного шансу.
  • Білий оцет – один із тих продуктів, які повинні бути під рукою в кожному домашньому господарстві. Це чудодійний інгредієнт, коли справа доходить до очищення та видалення плям. Оцтова кислота у білому оцті добре допомагає змити колір лаку для нігтів із килима.

Суть у видаленні лаку для нігтів з килима

Коли лак для нігтів упав на килим, твоє серце впало. Ви, мабуть, думали, що неможливо зрозуміти, як забрати лак для нігтів з килима. Тепер, коли ви знаєте, що це неможливо, ви можете дихати трохи легше. Ваш килим не зіпсований. Все добре. Тепер ви можете зосередитися на набагато важливіших речах, наприклад, на тому, щоб насолоджуватися своїм новим будинком.

Поширені запитання

Чи залишає пляма на килимі рідина для зняття лаку?

Не звичайно, але може. Ось чому важливо спочатку з’ясувати, який у вас тип килима, з якого матеріалу він зроблений і як він може вплинути лак для нігтів.

Як оцет видаляє лак для нігтів?

Оцет – один із тих чудо-продуктів для будинку, який має бути у кожного в шафі. У ньому є оцтова кислота, активний інгредієнт, який бореться безпосередньо з джерелом плями і усуває його.

Чи може медичний спирт забруднити мій килим?

Ні, медичний спирт менш небезпечний, ніж рідина для зняття лаку. Якщо у вас не дуже чутливий килим, медичний спирт не знебарвить його.

Чи однаково очищати лак для нігтів від килима, незалежно від того, мокрий він чи сухий?

Майже. На першому етапі ви або промокнете ділянку паперовим рушником, якщо вона волога, або зіскребете поліроль з килима, якщо вона суха. Після цього ви точно дотримуватиметеся інструкцій у будь-якому випадку.