Як Вікіпедія підтримує точність інформації, що відображається у всьому світі?

Вікіпедія має авторитет як один з найпопулярніших та інформативних веб-сайтів в Інтернеті і є центром всеосяжних знань. Оскільки сторінки Вікіпедії, як правило, відкриті для публіки для написання та редагування статей. Що ж, цей факт може змусити засумніватися у достовірності цієї інформації.

Стаття написана з єдиною метою пояснити, як Вікіпедія використовує передовий досвід, щоб гарантувати надійність та точність інформації, що відображається світові.

Ознайомтеся із шаблоном листа Вікіпедії

Вікіпедія – це відкрита енциклопедія, доступна для редагування будь-кому. Це може здатися дещо невпевненим, коли йдеться про надійність. Але Вікіпедія використовує систему, призначену для підтримки високих стандартів збору та надання інформації. Політики застосовуються для кожного учасника Вікіпедії або генератора сторінок Вікіпедії, яким вони повинні виконуватися при написанні та редагуванні статей. Ці процедури включені у процес, що забезпечує дотримання цих політик.

  1. Кожна інформація, включена до Вікіпедії, підтверджена надійними та авторитетними джерелами. Будь-який не дуже переконливий матеріал піддається швидкій перевірці та у багатьох випадках видаляється через добре організовану адміністративну систему.
  2. Зазвичай, перш ніж вносити будь-які ефективні зміни до статей, редактори повинні погодитися, пославшись на те, що запропонована зміна відповідає їх умовам і жодним чином не вводить читачів в оману. У разі дезінформації Вікіпедія блокує обліковий запис автора, тому не може поділитися нічим іншим.
  3. Існує домовленість, яка захищає статті, що часто редагуються, від наслідків війни правок. Ці сторінки позначені значком замка у верхньому кутку. Статті частково захищені та можуть бути відредаговані лише зареєстрованими користувачами.
  4. Критика поширена у Вікіпедії. Однак Вікіпедія стримує критику з боку спільноти Вікіпедії, оскільки вони несуть особливу відповідальність за захист веб-сайту.
  5. Вікіпедія позначає добре написану і промовисту інформацію як обрані статті, а система також винагороджує за хорошу роботу та інформує читачів, де вони можуть знайти високодостовірну інформацію.

Сайт має деякі обмеження

Безперечно, Вікіпедія виконала всі заходи, щоб виправдати високі очікування читачів, але на практиці не завжди все може бути правильно.

  1. Величезна кількість критичних зауважень може бути легко прийнята до уваги та розглянута. Хоча це досить тонко, щоб його не можна було відразу сприйняти як критику, оскільки, схоже, воно було сприйняте зі щирим наміром.
  2. Деякі письменники мають намір обговорити деякі політичні чи релігійні переконання через платформу Вікіпедії.
  3. Може пройти деякий час, перш ніж критика буде виявлена ​​та відхилена. У той же час є група учасників, які шукають конкретний контент, але їх бентежить така кількість статей, які представлені на сайті.
    Що менше фонових знань, то вище ймовірність нерозуміння з боку редакторів.
  4. Іноді найкращі редактори можуть показати неадекватне знання фактів з кількох складних тем. Коли є відкрите запрошення для кожного зробити свій внесок, це напевно призведе до деякого спотворення фактів.

Розуміння написання та форматування

Статті, які добре організовані та чітко написані, як правило, надають надійні засоби інформації. Граматичні помилки та тендітний стиль листа можуть вказувати на те, що стаття написана малодосвідченими редакторами. Статті, які дають ясної картини, свідчить про те, що у предметі недостатньо знань.

  1. У Вікіпедії є чіткий стандарт створення статей, які відповідають нейтральності.
  2. Очікується, що інформація не даватиме суперечливу інформацію і точно описуватиме з усіх можливих точок зору.

Тримайтеся подалі від сторінок із червоними банерами

На багатьох сторінках та статтях Вікіпедії ви можете побачити у верхній частині сторінки поле, яке може мати синю, жовту, червону та помаранчеву лінії. Зокрема, це запобіжний банер, який розкриває недозволену суперечку з приводу статті; з погляду нейтральності чи, можливо, якості джерел.

  1. Прапори – це попередження, додані редакторами, щоб інформувати читачів про виявлену проблему у статті та просити редакторів виправити її.
  2. Банери також є ознакою нестійкої подачі інформації, меншої кількості посилань, залучення думки, позбавленої фактів та редагування тексту. Ці проблеми дещо обмежують надійність статей. Навіть добре складені статті з добрими джерелами можуть бути трохи упередженими з погляду етнічної приналежності та релігійних переконань.

Завершення

Вікіпедія є відкритою платформою, але це не ставить під сумнів її надійність, оскільки Вікіпедія від початку дотримувалася свого еталона. Речі можуть трохи відхилятися від фактичних стандартів, які використовуються для практик! Хоча з наведеними вище рекомендаціями можна отримати точну та достовірну інформацію.