Як вилікувати грибкову інфекцію на шкірі природним шляхом: 10 перевірених засобів

Більшість людей хоча б раз у житті страждають від грибкових інфекцій. Відсутність гарної гігієни, волога погода та теплий клімат є основними причинами грибкових інфекцій. Сверблячка спортсмена, епідермофітія стопи, попрілості і молочниця порожнини рота є одними з грибкових інфекцій, що найчастіше зустрічаються. Ще одним поширеним типом грибкової інфекції у людей є лишай, що стриг, який є не черв’яком, а грибком. Тому оскільки це так поширене всюди, важливо, щоб ми знали, як лікувати грибкові інфекції в домашніх умовах.

Грибок – це зародок, який може бути як крихітним і ледь помітним, і великим, як гриб. Зазвичай вони присутні навколо нас і не викликають жодних проблем як таких. Тільки коли ми перебуваємо у вологому, сирому середовищі без свіжого повітря, грибок, присутній на нашій шкірі, розмножується і безконтрольно росте, викликаючи шкірні сверблячі інфекції. Ці інфекції можна лікувати пігулками чи кремами.

Іноді грибки можуть викликати серйозніші інфекції, особливо коли ви вже хворі. У таких випадках важливо, щоб ви звернулися до фахівців, які знають, як вилікувати грибкову інфекцію на шкірі природним шляхом.

Що таке грибкова інфекція?

Грибкові інфекції, також звані оніхомікозом, виникають через погану гігієну, сильне забруднення та вологість. Можна страждати від грибка шкіри у будь-якій частині тіла, починаючи від оральної лихоманки та закінчуючи грибком нігтів на ногах. Інфекція може спричинити почервоніння, запалення або фарбування дерми.

Ігнорування та зневага грибком на тілі може призвести до згубних наслідків. Дослідження показали, що у 2017 році понад 300 мільйонів людей було заражено серйозними грибковими захворюваннями. З них понад 1,7 мільйона пацієнтів зазнавали ризику смерті від інфекції.

Гриби живуть скрізь, але процвітають у теплому та вологому середовищі. В результаті грибкові інфекції шкіри розвиваються у вологих або спітнілих місцях, які не отримують достатнього потоку повітря. Приклади включають пах, ноги чи складки шкіри. Дуже часто ці інфекції або викликають зміну кольору шкіри, або виявляються у вигляді лускатого висипу, який дуже свербить. Хоча інфекція може завдавати дискомфорту і дратувати, вона не обов’язково має бути серйозною.

Деякі грибкові інфекції шкіри дуже поширені. Хоча інфекція може викликати роздратування та дискомфорт, зазвичай вона не є серйозною. І якщо знати, як лікувати грибкові інфекції у домашніх умовах, це стає керованим.

Грибкові інфекції шкіри поширюються за безпосереднього контакту. Це може включати виявлення грибків на одязі або інших предметах особистого користування, як на людині, так і на будь-якій тварині.

Як вилікувати грибкову інфекцію на шкірі природним шляхом

Багато грибів, які викликають ці інфекції, значною мірою стійкі до антибіотиків та інших форм ліків. Грибкові інфекції часто важко піддаються лікуванню, і може знадобитися деякий час, щоб повністю зникнути. Хоча ви можете легко знайти безрецептурні ліки та протигрибкові мазі на ринку, більшість грибкових інфекцій шкіри можна вилікувати за допомогою домашніх засобів. Давайте подивимося, як вилікувати грибкову інфекцію на шкірі природним шляхом у домашніх умовах:

1. Використовуйте олію чайного дерева

Це протигрибкова та антибактеріальна частина, яка дає швидкі результати. Змішайте це трав’яне зілля з будь-яким маслом-носієм, наприклад, з кокосовою або оливковою олією. Коли суміш буде готова, обережно нанесіть її на заражену ділянку. Олія чайного дерева, як відомо, стимулює зростання нових клітин і, отже, є перспективним. Переконайтеся, що ви наносите суміш тільки на пошкоджену ділянку шкіри, оскільки необережне нанесення може призвести до поширення грибка.

2. Нанесіть мед

Натуральний мед відомий своїми дивовижними цілющими властивостями. Непастеризований мед ефективно вбиває бактерії та грибки, оскільки він природно містить антисептичний перекис водню. Щоб вилікувати заражену пляму на шкірі, нанесіть на неї столову ложку меду. Необхідно не тільки слідувати правильним лікам, але навіть те, як воно використовується, впливає на швидкість одужання.

3. Використовуйте кокосове масло

Кокос – ще один ефективний інгредієнт для догляду за шкірою та лікування захворювань. Кокосова олія, древній засіб від шкірних інфекцій, має протигрибкові властивості, які вбивають грибкові клітини. Кокосова олія у ненагрітому вигляді є потужним протигрибковим засобом. Ви можете легко нанести його на заражену ділянку шкіри, що робить його безпечними ліками для місцевого застосування. Оскільки він не має побічних ефектів і легко впливає на шкіру, він також є ефективним для лікування стригучого лишаю шкіри голови. Використовуйте його тричі на день для досягнення найкращих результатів.

4. Використовуйте куркуму

Якщо ви думаєте, «як я можу вилікувати грибкову інфекцію шкіри природним шляхом», тоді куркума — це відповідь на це питання, оскільки це засіб, що найчастіше використовується від будь-якого шкірного захворювання. Ця спеція має ефективні протимікробні та протизапальні властивості. Змішайте його з невеликою кількістю води та нанесіть на заражену ділянку. Для користі у внутрішньому середовищі організму пийте його з теплою водою або, швидше, з чаєм з куркумою. Це найпростіший домашній засіб від грибкових інфекцій, оскільки куркума є на кухні у всіх українських родинах.

5. Часник

Ще одна дуже потужна протигрибкова та протимікробна рослина — часник. Ті, у кого він є в раціоні, менш схильні до зараження грибковими інфекціями. Зробіть пасту, роздавивши жменю шматочків часнику і змішавши їх з оливковою олією. Нанесіть на заражену ділянку на 30 хвилин. Часник допомагає лікувати лишай.

6. Листя німа

Деякі дослідники стверджують, що це найкращі ліки. Має протигрибкові та природні дезінтоксикаційні властивості, що сприяє усуненню патогенів та дермофітів зі шкіри. Закип’ятіть жменю листя і випийте цю воду або нанесіть їх у вигляді пасти, ретельно потовкти. Для ефективніших результатів воду нима можна використовувати під час купання.

7. Нанесіть алое віра

Алое віра зазвичай використовується для заспокоєння шкіри. Він вважається одним із найкращих натуральних домашніх засобів від шкірних захворювань і є відмінним лікувальним засобом при різних грибкових інфекціях. Завдяки своїй антисептичній природі алое віра вбиває грибки та бактерії. Він також може уповільнити зростання дріжджів.

8. Використовуйте яблучний оцет

Цей кислий інгредієнт є ефективним домашнім засобом від грибкових інфекцій, він багатий на поживні речовини, такі як магній, калій і фосфор, і має антибактеріальні та протигрибкові властивості. Кислотні властивості яблучного оцту уповільнюють ріст грибків, що дозволяє швидко та ефективно лікувати інфекції. Яблучний оцет можна використовувати кількома способами для запобігання грибковим інфекціям. Змішайте 2 столові ложки в теплій воді і випийте або зануріть у неї ватний тампон і протріть шкіру. Роблячи це тричі на день, ви отримаєте позитивні результати.

9. Вживайте йогурт

Йогурт та інші пробіотики містять значну кількість корисних бактерій, які допомагають боротися із грибковими інфекціями. Вони борються із мікробами, які викликають такі інфекції. Ще одним чудовим джерелом пробіотиків є ферментовані продукти. Але якщо вони не працюють, ви можете приймати пробіотичні добавки, що містять концентровану дозу корисних бактерій.

10. Використовуйте олію лемонграсу

Лемонграсс – ще один інгредієнт, що має чудові антимікробні властивості. Змішайте масло лемонграсу з маслом-носієм і обережно наносите його на уражену ділянку ватним тампоном або тампоном двічі на день для досягнення найкращих результатів.

Що спричиняє грибкові інфекції на шкірі?

Декілька факторів можуть піддати вам ризик розвитку грибкової інфекції шкіри. Ось деякі з цих факторів:

 • Якщо ви живете в теплому та вологому середовищі
 • Якщо ви надмірно потієте
 • Якщо ви не тримаєте шкіру чистою та сухою
 • Якщо ви ділитеся особистими речами, такими як одяг, взуття, постільна білизна або рушники
 • Носіння тісного одягу чи взуття, які погано дихають
 • Беручи участь у заходах, пов’язаних із тілесним контактом
 • При контакті із зараженими тваринами
 • Якщо у вас слабка імунна система через такі захворювання, як ВІЛ, прийом імунодепресантів чи хіміотерапія.

Профілактика

Хоча ми вже обговорювали, як вилікувати грибкову інфекцію на шкірі природним шляхом, пам’ятайте про наступні поради, щоб запобігти розвитку інфекції:

 • Переконайтеся, що ви дотримуєтеся правил гігієни.
 • Уникайте спільного використання одягу, рушників, спідньої білизни чи інших особистих речей.
 • Обов’язково змінюйте одяг щодня, особливо нижню білизну та шкарпетки.
 • Не носіть одяг та взуття, які занадто тісні або мають обмежувальну посадку. Вибирайте одяг та взуття, які добре дихають.
 • Після душу чи плавання ретельно витріть себе чистим сухим рушником.
 • Носіть шльопанці або сандалії в роздягальні замість того, щоб ходити босоніж.
 • Ретельно протріть їх перед тим, як сісти на загальні поверхні, такі як килимки або тренажери.
 • Тримайтеся подалі від тварин з ознаками грибкової інфекції, такими як часті подряпини або відсутність вовни.

Підведення підсумків

Грибкові інфекції шкіри стали дуже поширеними. Хоча ці інфекції зазвичай не викликають серйозного занепокоєння, вони можуть викликати сильний дискомфорт через свербіння та почервоніння шкіри. Якщо вчасно не лікувати, висипка може поширитися і викликати ще більше подразнення шкіри.

Для лікування грибкових інфекцій шкіри є безліч безрецептурних препаратів. Але якщо у вас є інфекція, яка не проходить за допомогою безрецептурних препаратів, ви повинні проконсультуватися з лікарем, щоб дізнатися, як вилікувати грибкову інфекцію на шкірі. Вам також може знадобитися рецепт ефективного лікування.