Як вивести плями поту з кепки, 5 простих способів

У вас є кепка, яку ви більше не носите, бо вона забруднилася чи вицвіла? Не бійся! Незалежно від того, чорна у вас кепка або біла, з фетру або поліестеру, ми покажемо вам, як позбутися плям поту.

Позбутися надокучливих плям дуже складно, але видалити сліди поту з шапок простіше, ніж ви думаєте, за допомогою кількох побутових методів очищення. Продовжуйте читати цю статтю, щоб дізнатися, як це робиться.

Як дізнатися з якого матеріалу зроблена ваша кепка

Перш ніж ви почнете чистити кепки, це перше, з чим потрібно бути обережним. Різні матеріали потребують різних методів очищення.

Ви можете перевірити етикетку своєї шапки, щоб дізнатися, з якого матеріалу вона зроблена просто! Якщо ви не можете знайти етикетку, відвідайте веб-сайт виробника для отримання більш детальної інформації або, у найгіршому випадку, перегляньте Google, щоб знайти додаткову інформацію про вашу кепку.

Ви також можете знайти інструкції з прання на етикетці, які допоможуть вам вирішити, який спосіб використовувати. Прочитайте наш посібник про те, що означають символи пральні для допомоги.

Як вивести плями поту з кепки

Тепер, коли ви знаєте, з чим працюєте, давайте почнемо з найкращих лайфхаків для чищення ваших головних уборів.

1. Як прати кепку вручну

Чистка вручну – найкращий спосіб видалити сліди поту. Це також найбезпечніший спосіб чищення головних уборів, особливо бавовняних, таких як бейсболки або кепки для гольфу. Будь ласка, не пробуйте цей метод, якщо у вас шкіряна, атласна, шовкова, вовняна чи фетрова кепка. Щоб переконатися, що фарба не стирається, використовуйте цей метод очищення тільки зі стійкими головними уборами.

Ось що вам потрібно зробити:

 1. Наповніть цебро або раковину теплою водою. Потім насипте в нього трохи звичайного прального порошку (достатньо близько 1 столової ложки). Продовжуйте помішувати цю суміш, поки миючий засіб не розчиниться у воді.
 2. Тепер візьміть спрей-виведення плям, щоб попередньо обробити плями поту на кепці. Ви можете використовувати зубну щітку, щоб почистити плями, якщо вони є стійкими.
 3. Настав час занурити кепку в миючу суміш. Енергійно прополощіть його, а потім залиште вбратися в суміші на кілька годин. Не забувайте іноді помішувати воду.
 4. Приблизно через 4 години зніміть шапочку та ретельно промийте її прохолодною водою. Промивати потрібно доти, доки не змиється все мило. Ви зрозумієте, що мила більше нема, коли вода стане прозорою.
 5. Потім обережно стисніть кепку, щоб видалити зайву воду. Будьте обережні, тому що ви не бажаєте зіпсувати форму своєї кепки.
 6. Нарешті, дайте вашій кепці висохнути на повітрі.

2. Точкова обробка

Для будь-яких сильно забруднених головних уборів або крихких матеріалів найкраще підійде точкова обробка. Наприклад, ми рекомендуємо цей метод для видалення плям поту зі шкіряної кепки. Ми не рекомендували б цей метод для фетрових кепок. Ось як це робиться:

 1. По-перше, перевірте, наскільки сильно пляма. Якщо це буде важко видалити, найкраще попередньо обробити пофарбовані ділянки м’яким засобом для виведення плям. Одна річ, про яку ви повинні подбати, – це не піддавати кепку впливу хлору або будь-якого іншого відбілюючого засобу.
 2. Візьміть м’який миючий засіб без відбілювача (або навіть шампунь) у контейнері та добре змішайте його з холодною водою. Це буде ваш розчин, що чистить.
 3. Далі потрібно взяти чисту ганчірку і занурити її в розчин, що чистить. Акуратно протріть тканиною забруднену кепку, доки сліди не почнуть зникати. Ви можете прибрати будь-які інші сліди і пов’язку на шапці, використовуючи частину розчину, що залишилася.
 4. Якщо ви хочете вибрати альтернативу розчину, що чистить, ми рекомендуємо білий оцет – це відмінний засіб для виведення плям. Як і в попередніх кроках, ви можете взяти близько 1 столової ложки білого оцту і використовувати чисту тканину, щоб промокнути кожну пляму. Акуратно тріть, поки всі плями не зникнуть. У нас є ще поради щодо використання білого оцту для очищення, так що читайте далі.
 5. Коли ви закінчите видалення слідів поту, потрібно видалити надлишки мильного розчину. Візьміть іншу ганчірку, занурте її в прохолодну воду і протріть шапку.
 6. Якщо у вас є бавовняна шапка, ви можете тримати її під повільним струменем води, щоб змити мильний розчин. Однак, якщо ваша кепка зроблена зі шкіри, краще використовувати вологу губку або тканину.
 7. Нарешті, залиште кепку сохнути.

3. Покласти бейсболку в пральну машину

Якщо у вас шапка з бавовни або поліестеру, ви можете випрати її в пральній машині. Це може вас здивувати, але ви навіть можете мити їх у посудомийній машині! Ми знаємо, що це звучить дивно, але погляньте на інші дивовижні речі, які можна мити в посудомийній машині.

Цей метод можна використовувати для кольорових кепок із твіла та бейсболок. Не прайте кепку у пральній машині, якщо поля зроблені з картону.

 1. За допомогою засобу для виведення плям попередньо обробіть кепку. Це буде корисно, якщо ваша кепка сильно забруднена, оскільки більшу частину плям можна видалити вручну.
 2. Якщо ви плануєте прати кепку разом з іншим одягом, ми рекомендуємо покласти кепку в мішок для одягу, щоб зберегти її форму.
 3. Використовуйте не відбілюючий засіб для миття посуду, щоб запобігти знебарвленню бейсболок. В даний час на ринку є кілька безпечних для кольору відбілювачів, так що ви також можете використовувати їх.
 4. Ви готові ввімкнути пральну машину! Встановіть холодну температуру, тому що гаряча вода може пошкодити вашу кепку. Ви також повинні використовувати налаштування низької швидкості обертання.
 5. Вийміть кепку з пральної або посудомийної машини після завершення циклу. Руками гарно надайте кепці форму, а потім висушіть її на повітрі.

4. Хімчистка

Якщо нічого не допомагає або боїтеся зіпсувати кепку, у вас завжди є можливість віддати її в хімчистку. Це гарне рішення для чищення фетрових кепок, циліндрів та фетрових кепок. Будьте особливо обережні, перевіряючи, з якого матеріалу зроблена ваша кепка.

Все, що вам потрібно зробити, це переконатися, що хімчистка має досвід у чищенні головних уборів. Ковбойські капелюхи, наприклад, після хімчистки необхідно повторно зафіксувати, щоб повернути початкову форму. Хороша хімчистка має знати такі поради щодо прибирання.

5. Як вивести білі плями із чорних бейсболок

Щоб видалити дратівливі сліди поту з вашої улюбленої чорної бейсболки, ми рекомендуємо ручне прання, точкове оброблення або хімчистку. Освіжіть свою пам’ять, перевіривши кроки, описані вище для кожного з них.

Тут потрібно бути особливо обережним, щоб не видалити його колір. Ми пропонуємо патч тестування пофарбованих бейсболок, щоб побачити, як вони витримують. Ви також можете перевірити етикетку, на якій є інструкції про те, як прати в залежності від матеріалу шапки.

Як висушити кепку

Тепер, коли ви видалили плями зі своєї кепки, вам потрібно знати щось про те, як знову висушити її:

 • Намагайтеся не залишати бейсболку під прямим сонячним промінням під час сушіння – це тільки викличе появу нових плям і вицвітання.
 • Ніколи не використовуйте фен або будь-який інший нагрівальний прилад для сушіння шапки, оскільки це може призвести до пошкодження. Є багато застосувань фена, але це не одне з них.
 • Може виникнути спокуса випрати кепку в пральній машині або сушарці для сушіння, але це може призвести до вицвітання її кольору або зіпсованій формі. Найкраще дати йому висохнути на повітрі.
 • Поверніть рушник для рук і заткніть їм шапку, щоб зберегти її круглу форму і ввібрати воду, що залишилася.

Ми сподіваємося, що ця стаття про лайфхаки з чищення кепок відповіла на всі ваші запитання і допомогла повернути вашим старим заляпаним кепкам минулу славу! Подбайте про своє прибирання та дайте нам знати, як у вас справи.