Як зробити красивий дизайн веб-сайту: 9 правил

Щоб охопити мільйони користувачів в Інтернеті, сайт є найважливішим способом для власників бізнесу, що підтвердять у будь-якій веб-студії. Але головна мета – створити ідеальний інтернет-дизайн, який здатний утримати гостей і зробити з них постійних клієнтів. Є різні аспекти розробки веб-сайту, які відмінно працюють як для комерції, так і для клієнтів.

Завоюйте довіру за допомогою свіжого та приємного дизайну сайту

Який важливий дизайн вашого сайту? Коли користувачів запитали, чому вони не довіряють сайту, 94% пояснень були безпосередньо пов’язані з дизайном веб-сайту. Високоякісний сайт приваблює більше клієнтів, а вдосконалений інтерфейс користувача призводить до зростання кількості конверсій.

Світ цифрового дизайну прийняв простоту, відмовившись від наворотів та зосередившись на основах. Виходячи з переконань користувача, це спростило навігацію по сайтах і зробило їх куди приємнішим. Творчість корисна, але є кілька головних правил дизайну та взаємодії з користувачем, які спонукають вас до розвитку власного сайту. Включіть ці 9 правил дизайну у свій сайт, щоб краще залучати аудиторію:

1. Зберігайте макет простим

Що легше макет вашого сайту, то краще. Це не означає, що він повинен бути звичайним, але це означає, що він повинен фокусуватися на головному. Легкі функціональні макети спрощують завантаження, навігацію та відображення вашого веб-сайту на різних майданчиках та пристроях.

Зараз кожен має телефон. Сімдесят відсотків інтернет-трафіку посідає мобільні пристрої. Половина інтернет-сторінок у всьому світі обслуговуються мобільними телефонами, що затьмарили десктопи. Дизайн вашого сайту має бути впевнено адаптивним для дрібних екранів мобільних телефонів незалежно від їх розмірів. Зручно користувачеві корисно бізнесу.

2. Спростіть навігацію

Якщо ви хочете, щоб відвідувачі проводили час на вашому сайті, вам потрібно зробити так, щоб їм було легко пересуватися по ньому. Може з’явитися спокуса зробити щось творче з дизайном меню навігації, але важливіше простота та інтуїтивно зрозуміла інформаційна архітектура. Зробіть меню простим, щоб ваші читачі відчували себе комфортно при серфінгу по сайту.

Функція пошуку по сайту корисна вам тим, що ви можете відстежити, що саме клієнти шукають найчастіше, і на яких сторінках вони роблять пошук. Так ви зможете впроваджувати глобальні зміни на сайт, які задовольнять ваші користувачі. В результаті це може підвищити показник конверсії та значно підвищити прибуток.

3. Використовуйте точні заклики до дії

Що ви хочете, щоб відвідувачі сайту робили? Купували товари? Підписувалися на розсилку по e-mail? Донатили? Подумайте про власні заклики до дії. Зробіть їх таким чином, щоб вони виділялися для тих, хто переглядає ваш сайт. Якщо ви використовуєте кнопки у власному дизайні, переконайтеся, що текст короткий та зрозумілий.

Щоб зробити черговий крок, подумайте також про оптимізацію. Іншими словами, сторінки ваших категорій, найімовірніше, будуть ранжуватися за релевантними ключовими словами для вашого бізнесу. Ваші заклики до дії повинні мати ключові слова.

4. Зі змістом краще менше, ніж більше

Використовуйте те, що ви розумієте про ваших користувачів, щоб мінімізувати їх вибір і сконцентрувати увагу на ваших продуктах. Демонструйте лише ті текстові та зорові елементи, з якими бажаєте взаємодії.

Коли клієнти здійснюють покупку на вашому сайті або підписуються на ваш інформаційний ресурс, вони повинні мати можливість побачити доказ угоди. Отже, покажіть їм сторінку подяки за те, що вони прийняли заклик до дії. Або просто повідомте, що їхня дія була вдалою. Така сторінка ще називається “дякую-сторінка”.

Абзаци розбивають великий текст на маленькі блоки. Немає нічого поганого в написанні лонґрідів, але для головної сторінки залиште кілька речень. Постійно починайте абзац із новою інформацією. Абзац забезпечує зручність читання контенту і підтримує з’явився інтерес до читання.

5. Не бійтеся прогалин

Пробіл – це просто порожнє місце на сторінці. Він не обов’язково повинен бути білим – він не повинен містити тексту або зображень. Якщо все зверстано вірно, це покращить читання і прибере бардак. Білий простір також може привернути увагу і фокус. Він розділяє події і думки, щоб вперше відвідувачі змогли з першого погляду визначити саме те, що ви хочете їм продемонструвати, замість того, щоб візуально сортувати перевантажений макет. Порожнє місце також є хорошим способом зняти напругу з очей при читанні веб-сторінки. Це допомагає затримувати користувачів на сайті та знижує показник відмов.

Гугл – найкращий приклад використання прогалин. Простіше нікуди — просто білий лист з логотипом та вікном пошуку.

6. Прикрасьте дизайн свого веб-сайту яскравими кольорами

Виберіть колір, який стане основою всього дизайну вашого сайту, а потім візьміть контрастний акцент для важливих клавіш та інших елементів інтерфейсу. Ви зможете дізнатися більше про вибір правильної палітри кольорів для власного бренду.

Rozetka використовує зелений колір як головний колір свого бренду, а невеликі вкраплення другорядного помаранчевого та чорного привертають увагу до бажаних закликів до дії.

7. Використовуйте приємні легкочитані шрифти

Використовуйте приємний, зручний та оригінальний шрифт, щоб зробити текст вашого сайту чітким та вражаючим.

Отже, виберіть шрифти та кольори, які підкреслять особливість фірмового стилю вашої організації, і реалізуйте на всіх сторінках єдиний формат. Збереження цієї зорової узгодженості на інтернет-ресурсі та її відтворення у всіх інших ваших інформаційних та комунікаційних засобах покращить впізнаваність бренду.

8. Залучайте користувачів за допомогою відео та розширених зображень

Відео та зображення привертають більше уваги, ніж просто текст. На практиці, що продають сторінки з відео, можуть підвищити конверсію більше ніж на 80%!

Використовуйте масштабовані зображення (SVG). Векторна графіка покращує поведінковий фактор як на настільних комп’ютерах, так і мобільних пристроях.

9. Підтримуйте інтерес за допомогою інтерактивного сайту

Ви можете покращити елементи своєї сторінки, додавши до них приємну анімацію. Наприклад, динамічні стани наведення на посилання або зображення, анімація при прокручуванні або при натисканні, навігація по кліках та багато іншого. Розкажіть про власний бізнес в інтерактивній формі!

Висновок

Привабливий сайт – той, на якому користувачеві приємно проводити час, що особливо актуально, коли користувачі є не пасивними читачами, а активними учасниками, які роблять його власний внесок.

У вас може бути самий симпатичний сайт у світі, але якщо ним важко користуватися, ваші відвідувачі не конвертуються в клієнтів. Дотримуйтесь цих дев’яти правил, і ви гарантовано забезпечите зручність для вашої аудиторії. Успіхів!