Як зробити так, щоб у ванній кімнаті приємно пахло
Ванні завжди ризикують стати однією з найбільш смердючих кімнат у будинку. Хоч би як їх прибирали, постійний потік води, вологість і вплив інших неприємних запахів у ванній означають, що зберегти в кімнаті свіжий запах може бути непросто. Є два основних типи запахів, з якими ви зіткнетеся у ванній: перший – це неминучий набір запахів, що виникають при повсякденному використанні, які в більшості випадків мають тимчасовий характер. Інший тип – це стійкі запахи, які зазвичай виникають внаслідок скупчення бруду або вологи, що утворюють цвіль у важкодоступних місцях. Важливо боротися із цими двома типами запахів по-різному; Позбутися обох необхідно, щоб ваша ванна кімната була свіжою. У цій статті ви знайдете кілька порад про те, як зробити так, щоб у вашій ванній кімнаті пахло чудово.
Очистіть ванну кімнату
Перш ніж розглядати будь-які інші поради, найбільш очевидним кроком є прибирання ванної кімнати. Залежно від розміру вашої ванної кімнати це може здатися складним завданням, але рутинне прибирання означає, що кожна спроба буде простіше. Керамічну посудину слід чистити щотижня або раз на два тижні, а решту кімнати необхідно очищати щомісяця або близько того. Регулярне видалення бруду і кіптяви означає, що у них не повинно бути часу забруднитися або затвердіти настільки, що їх буде складніше видалити. Чиста ванна кімната, здебільшого, не смердюча ванна. Якщо, однак, ви ретельно прибрали свою кімнату, але все ще не можете змусити ванну пахнути свіжістю, наступні поради повинні допомогти.
Неминучі запахи
Короткострокові запахи, що виникають внаслідок використання ванної кімнати, потребують короткострокових рішень. У таких випадках зазвичай досить просто замаскувати запах доти, доки він не розсіється природним шляхом, або прискорити цей процес за допомогою нейтралізаторів запаху. Завжди є традиційний метод запалити сірник, щоб боротися з будь-яким неприємним запахом у ванній, чудове тимчасове рішення. Сірник насправді не видалить запах з вашої ванної кімнати, проте діоксид сірки в повітрі має сильний вплив на нюх людини. Зрештою, ви, ймовірно, не хочете, щоб люди запалювали сірник щоразу, коли хтось користується вашою ванною, але час від часу це ефективне вирішення проблеми. Якщо ви тримаєте коробок сірників у своїй ванній для запалювання свічок, вони можуть служити двом цілям! Просто переконайтеся, що у вас є безпечне місце, щоб позбутися їх.
Якщо говорити про сучасніший підхід, освіжувачі для унітазу існують уже кілька десятиліть і допомагають підтримувати чистоту в туалеті та свіжий запах після кожного використання. Зазвичай вони є пластиковими утримувачами, які кріпляться до унітазу, а всередині знаходиться контейнер з ароматизованим засобом для чищення. Коли унітаз змитий, вода проходить через освіжувач і розподіляє рідину по унітазу, борючись із мікробами та залишаючи приємний запах. Коли освіжувач спорожніє, ви використовуєте запасну частину, щоб продовжити його використання, уникаючи непотрібних відходів. Освіжувачі для туалету допомагають позбутися будь-яких запахів у ванній та утримувати унітаз у чистоті без будь-яких додаткових зусиль, крім заміни освіжувача при необхідності. Запобігти або зменшити запах його джерела набагато простіше, ніж боротися з ним, коли він вже поширився по кімнаті.
Будь-які приємні аромати, які ви додасте до своєї кімнати, допоможуть замаскувати неминучі запахи. Краще уникати електронних освіжувачів повітря через вологість у ванних кімнатах, але є багато інших способів розповсюдити гарні аромати по кімнаті. Вони можуть мати форму ароматичних свічок з незліченною різноманітністю розмірів, форм та ароматів, доступних у більшості роздрібних магазинів для дому. Дифузори для ванних кімнат поступово розповсюджують аромат у повітрі. Доступно багато різних стилів. Все більш популярним стає очеретяний стиль, коли дерев’яні палички вбирають ароматну рідину, яка повільно виділяється у повітря протягом тривалого часу.
Стійкі запахи
Якими б неприємними були тимчасові запахи, вони, принаймні, недовговічні. Запахи, які зберігаються протягом декількох днів, тижнів, місяців або невизначено довго, є серйознішою проблемою і можуть свідчити про те, що десь у вашій ванні є інша проблема. Поверхні вашої ванної кімнати часто піддаються впливу пари та іншої вологи, і вода може проникнути в будь-яку тріщину або щілину, створюючи ідеальне середовище для росту цвілі та грибка разом із усіма неприємними бактеріями, які вони приносять.
Більшість запахів у ванній є просте рішення: утримувати ванну в чистоті і не допускати вогкості. Витяжний вентилятор допоможе зменшити кількість вологи у вашій ванній кімнаті, але також важливо чистити різні куточки та закутки вашої ванної кімнати на додаток до більш очевидних підлог та кераміки. Якщо у вас є витяжний вентилятор, а якщо ні, то вам слід подумати про це, він повинен бути підключений до вимикача освітлення у ванній, щоб він міг автоматично видаляти вологу. Також варто відкривати вікно під час прийняття ванни або душу, якщо на вулиці не дуже холодно, оскільки це ще більше зменшить кількість конденсату.
Важливо чистити будь-яку іншу частину вашої ванної кімнати, яка часто піддається дії води. Це включає вашу душову кабіну, будь-які жалюзі або фіранки та інші лляні предмети, такі як килимки, килимки та рушники. Чищення цих предметів захистить їх від цвілі та грибка та не дозволить їм стати джерелом неприємних запахів. Також дуже важливо чистити менш помітні частини вашої ванної кімнати, як правило, ваші душові відходи, які можуть забиватися волоссям, та ваш витяжний вентилятор.
Очищення стоків та стоків життєво важливе, оскільки вони постійно піддаються впливу бруду та вимагають додаткових зусиль для обслуговування. Проста порада – насипати по чашці харчової соди в кожен із стоків і залишити їх на дві години, давши соді час зруйнувати будь-який стійкий бруд, який міг скупчитися. Потім ви можете вилити в каналізацію чашку білого оцту, що чистить засобу. Потужна хімічна реакція харчової соди і оцту впливає на будь-який стійкий бруд, що залишився, а також усуває стійкі запахи. П’ять хвилин по тому ви можете налити трохи гарячої води в раковину, щоб змити розчин, і у вас повинен залишитися набагато свіжіший стік, хоча і ненадовго пахне оцтом.
Харчова сода та оцет також можуть бути використані як поглиначі запаху з мінімальними зусиллями. Просто наповніть миску або вазу оцтом або харчовою содою та залиште у ванній, на бачку унітазу або поруч із душовою кабіною; не заповнюйте його обома, тому що ви отримаєте вибух шипіння. Ці кулінарні інгредієнти допомагають поглинати запахи та зменшують вплив неприємних запахів. Просто замініть соду або оцет свіжою водою, коли вони перестануть бути ефективними, і ви зможете знову насолоджуватися їх перевагами.
Ключем до усунення стійких запахів з вашої ванної кімнати є видалення джерел, підтримання вашої ванної кімнати в чистоті і якомога сухіший. Якщо ви впевнені, що ретельно прибрали кімнату, проблема може бути серйознішою. Неправильно герметизовані душові кабіни або тріснута плитка можуть дозволити воді просочуватися та збиратися у важкодоступних місцях. Забезпечення водонепроникності сантехніки необхідно для запобігання накопиченню вологи та запобігання неприємному запаху та пошкодженню майна, які можуть виникнути в результаті. Найкраще вирішення проблеми з неприємними запахами – запобігти їм до того, як вони стануть проблемою, але ви також можете замаскувати короткострокові запахи, поки вони не зникнуть.