Якими є 5 компонентів фізичної підготовки?

Фізична підготовленість одна із основних умов здоров’я, що забезпечує ефективну роботу всієї системи організму. Соціальне, психічне, фізичне та емоційне здоров’я є життєво важливими компонентами фітнесу та допомагають ефективно виконувати повсякденну роботу.

Дізнайтеся про деталі фізичної підготовки в цій статті.

Що таке фізична підготовка?

Фізична підготовка – це стан, який допомагає нам відчувати, виглядати та робити все можливе. Це стосується ефективної роботи системи організму, що дозволяє нам залишатися здоровими і добре справлятися з повсякденними справами. Ефективність тут означає виконання повсякденних справ із найменшими зусиллями.

Фізична підготовка включає оптимальну роботу легень, серця і м’язів. Те, що ми робимо фізично, безпосередньо впливає наш розум. Іншими словами, фітнес дещо впливає на нашу розумову активність та емоційну стабільність. Нам необхідно вживати заходів, таких як фізична активність, поліпшення харчування та щоденна доза вправ, щоб залишатися у хорошій фізичній формі.

Види фізичної підготовки

Як правило, фізична підготовка складається із 11 частин. Шість із них пов’язані зі здоров’ям, а п’ять — із навичками. Кожен тип фізичної підготовки життєво важливий задля досягнення оптимальних результатів у будь-яких видах діяльності, наприклад, у спорті. Фізична підготовка, заснована на здоров’ї, включає гнучкість, кардіореспіраторну витривалість, потужність, силу, склад тіла та м’язову витривалість.

Ці аспекти готують тіло до щоденної енергійної роботи. Фізична підготовка, пов’язана з навичками, допомагає людині добре виступати у спорті та фізичній активності, пов’язаній із руховими навичками.

Компоненти фізичної підготовки

У різних школах, клубах здоров’я та фітнес-центрах враховуються такі компоненти фізичної підготовки, пов’язані зі здоров’ям:

1. Серцево-судинна витривалість

Серцево-судинна витривалість означає ефективну координацію легень та серця для постачання організму паливом та киснем під час постійного робочого навантаження. Ефективне виконання серцево-судинних вправ покращує еластичність кровоносних судин, силу скорочення серця та здатність крові переносити кисень.

2. Гнучкість

Гнучкість, хоча її часто не беруть до уваги, є найважливішим параметром фізичної підготовки. Недостатня гнучкість робить зростання суглобів та м’язів жорстким, обмежуючи рухи. Тренування гнучкості дозволяє тілу виконувати максимально повний діапазон рухів, не стикаючись зі скутістю чи болем.

Він відіграє життєво важливу роль у безперешкодному русі та впливає на спритність, координацію та рівновагу. Ідеальний рух знижує ризик отримання травм та покращує спортивні результати, безпосередньо впливаючи на фізичну форму.

3. М’язова сила

Максимальне зусилля, яке може зробити м’яз, називається м’язовою силою. Це сила, яка допомагає вам піднімати чи переносити важкі предмети за один раз. Тренування з обтяженнями, такі як вправи з власною вагою, важка атлетика та вправи з еспандером допомагають покращити м’язову силу.

Сходження на пагорби, їзда на велосипеді та біг також є найкращими способами збільшення м’язової сили. Одноповторний максимум – найпоширеніший спосіб перевірити свою м’язову силу. Поліпшення м’язової сили сприяє фізичній підготовці, оскільки спонукає організм використовувати більше калорій для спалювання жиру.

4. Склад тіла

Композиція тіла є найважливішим компонентом фізичної підготовки. Це ставлення м’язової маси до кількості жиру в організмі. Безжирова маса – це загальна маса тіла, що складається з кісток, м’язів та органів. Він також відомий як ІМТ або індекс маси тіла, критерій відносин для аналізу фізичної підготовки. Високий склад жиру збільшує ризик серцевих ускладнень та серцевих захворювань.

5. М’язова витривалість

М’язова витривалість – це здатність м’язів виконувати дії без відчуття втоми. Ця фізична підготовка включає багаторазове повторення будь-яких вправ, будь то силові тренування, силові тренування або підвищення витривалості серцево-судинної системи. Чим вище витривалість м’язів, тим менше ви відчуватимете втому.

Компоненти фізичної підготовки, пов’язані з навичками

Компоненти фізичної підготовки, пов’язані з навичками, є фітнес-модулями, що відносяться до конкретних завдань, таких як спорт. Ці компоненти допомагають спортсменам удосконалюватися у різних галузях, таких як баланс у гімнастиці, швидкість у футболі тощо.

1. Спритність

Спритність – це здатність ефективно і швидко змінювати напрямок руху, зберігаючи при цьому положення тіла. Якщо вам складно рухатися з боку в бік і балансувати, вправи на спритність допоможуть покращити свої результати.

Це допомагає придбати навичку швидкого повороту, руху кінцівок та повороту. Тренування спритності покращує баланс, координацію розуму та тіла, гнучкість, а також час відновлення.

2. Час реакції

Час реакції – це час, необхідне відповіді зовнішні подразники. Чим менший час реакції, тим краще навичка. Біг на повній швидкості або біг на біговій доріжці – це деякі способи покращити час реакції.

3. Потужність

Це як фізичний, і заснований на навичках компонент фізичної підготовки. Потужність – це максимальне зусилля, яке може прикласти група м’язів за найкоротший період часу. Потужність – це здатність м’язів проявляти оптимальну силу за короткий час, наприклад, під час плавання або бігу. Потужність впливає на витривалість серцево-судинної системи.

4. Швидкість

Швидкість – це один із компонентів фізичної підготовки, пов’язаний з навичками, який безпосередньо пов’язаний зі спритністю. Це стосується швидких рухів верхніх і нижніх кінцівок по землі, таких як кидання, захоплення або витягування предметів. Вправа на швидкісне тренування життєво потрібна для спортсменів та тих, хто працює з важкими предметами.

5. Точність

Точність – це здатність тіла спрямовувати м’язи тіла і силу у певному напрямку. І точність, і спритність допомагають покращити результати у метаннях та стрибках, таких як метання списа, стрибки у довжину та висоту. Постійна практика, концентрація та медитація допомагають покращити точність.

Що є фізичним компонентом фізичної підготовки?

Фізична підготовка – це здатність ефективно виконувати дії, не відчуваючи втоми чи стресу. Логіка не є фізичним компонентом фізичної підготовки, оскільки вона не має нічого спільного з фізичним, психічним та соціальним здоров’ям. Отже робота над компонентами здоров’я та навичок фізичної підготовки допомагає їм залишатися зосередженими на своїй меті.

Підсумовуючи компоненти фізичної підготовки

Пам’ятаючи про ці компоненти фітнесу, можна досягти цілей у фітнесі. Потрібно включити ці навички у свій щоденний фітнес, щоб покращити фізичне та психічне здоров’я. Крім того, це допомагає ефективно освоювати різноманітні навички, не відчуваючи втоми.