З 1 квітня на Харківщині діятиме нерестова заборона

З 1 квітня на території Харківської області починає діяти нерестова заборона. З 1 квітня по 20 травня у річках, з 1 квітня до 10 червня у водосховищах і озерах, з 1 квітня до 30 червня в придаткових системах річок та інших водних об’єктах заборонений вилов будь-яких водних біоресурсів. Про це повідомив провідний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Шкільов Валентин Володимирович.

Крім того, з 1 квітня по 30 червня 2021 року у водоймах Харківщини діятиме заборона на вилов раків.

На період дії нерестової заборони не можна пересуватися плавучими засобами (човнами), організовувати змагання з рибальства та займатися підводним полюванням. При цьому дозволяється любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком або спінінгом. Рибалити можна з берега за межами нерестовищ. Дозволена добова норма вилову складає три кілограми риби.

Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду екології передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.