З 23 вересня Україна переходить в жовту зону

У всіх регіонах України з 23 вересня буде встановлено жовтий рівень епідбезпеки, таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє Урядовий портал.
Так, в Україні почнуть діяти такі обмеження:

  • школи, дитсадки і вузи працюють за умови 80% вакцинованого персоналу принаймні однієї дозою;
  • заборонені масові заходи за участю більше однієї людини на 4 квадратних метра площі території або з наповненістю залів понад дві третини місць в кожному окремому залі;
  • не більше чотирьох чоловік за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метра;
  • кінотеатри та інші заклади культури будуть працювати із заповненою залів менше двох третин місць або 50% місць в кожному окремому залі;
  • спортивні зали та фітнес-центри будуть працювати при обмеженні кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів площі.

При цьому обмеження не будуть діяти, якщо 80% учасників, організаторів заходів або працівників закладів мають принаймні одне щеплення від COVID або негативний ПЛР або експрес-тест (діє 72 години). Підтвердити вакцинацію можна буде за допомогою COVID-сертифікату.

Також залишаються обов’язковими – носіння масок в закладах і громадському транспорті, а також дотримання дистанції в 1,5 метра.