З “ковідного” фонду зникли 124 мільйони гривень

Глава Державної аудиторської служби Геннадій Пліс вважає, що підсумки аудиту “ковідного фонду” не настільки сумні, як здається на перший погляд. Незважаючи на те, що Госаудітслужба виявила фінансових порушень більш ніж на 400 млн грн, вкрадені з них тільки 124 млн.

Аудит фонду боротьби з COVID-19 він назвав “унікальною спецоперацією” – понад тисячу заходів державного фінансового контролю, в тому числі 280 ревізій витрат, 505 перевірок закупівель та 221 моніторинг закупівель.

Як розповів Плис, всього було виділено 78 млрд грн коштів, 66 млрд – використано, 44 млрд – охоплено контролем.

“Ми побачили фінансових порушень на 418 млн. 124 млн грн – кошти, які, скажімо так, зникли. Часто звучить, що з фонду вкрали понад 400 млн грн, але це не так. Мова про фінансові порушення, а це не завжди аморально “, – сказав він.

“У ті 124 млн грн входить, наприклад, завищення обсягу виконаних робіт. Тому ми вважаємо ці гроші викраденими. Велика сума. Але якщо оцінювати обсяги фінансування в цілому, то це невисокий рівень втрат “, – вважає Плис.

На його думку, рівень порушень виявився менше, ніж в інших сферах, тому що всі розуміли, що цей фонд будуть перевіряти. Крім того, значна його частина була витрачена на зарплати лікарям і Нацполіціі, де не так багато можливостей щось порушити.