Завідувача пологовим відділенням на Харківщині звинувачують в смерті новонародженого

Слідчі поліції повідомили про підозру у вчиненні злочину завідувачу пологово-гінекологічним відділенням Дергачівської районної лікарні. Медпрацівникові інкримінують ч. 2 ст. 140 (неналежне виконання професійних обов’язків) Кримінального кодексу України.

В результаті некваліфікованих дій лікаря в утробі матері загинув ще не народжена дитина. Про це поінформували в обласному управлінні Нацполіціі.

Згідно з матеріалами справи, в жовтні 2018 р вагітну мешканку Дергачівського району привезли до пологового відділення райлікарні на швидкій допомозі. У жінки почалися пологи.

“Під час перебування вагітної в пологовому відділенні, завідувач провів неякісне обстеження стану пацієнтки і її плоду. Лікар призначив жінці медпрепарати в необґрунтованих дозах, не здійснив моніторинг стану породіллі, не справив ультразвукове дослідження, а також несвоєчасно провів індукцію родової діяльності, що спричинило за собою внутрішньоутробну загибель плода », – йдеться в повідомленні поліції.

Слідчі відзначили, що при належному спостереженні за вагітною і її плодом, а також необхідному наданні медичної допомоги при патології під час пологів можна було врятувати малюка.

За скоєння злочину лікаря загрожує до 3 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.