Зеленський підписав указ про вакцинацію всіх дорослих громадян України

Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 квітня 2021 року “Про Національний план вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, до кінця 2021 року”, повідомляє прес- служба Офісу Президента.

Згідно з рішенням РНБО, Кабінет Міністрів України в семиденний термін повинен забезпечити розробку та затвердження Національного плану вакцинації проти COVID-19 з урахуванням  міжнародного досвіду.

Зокрема, має бути встановлено мінімально необхідне щомісячне кількість щеплень, визначені джерела і терміни поставки вакцин для профілактики коронавирусної хвороби, осіб, відповідальних за реалізацію плану, кінцевою метою якого є охоплення щепленнями більшості дорослого населення України не пізніше грудня 2021 роки для формування колективного імунітету до коронавірус.

Уряд повинен активізувати переговори з виробниками вакцин проти COVID-19, а також по залученню міжнародної технічної допомоги для реалізації кампанії по вакцинації в Україні.

Міністерство охорони здоров’я має вжити невідкладних дієвих заходів щодо поставок в Україну в максимально стислі терміни необхідної кількості вакцин для специфічної профілактики коронавирусної хвороби і забезпечення доступу населення до вакцинації; забезпечити проведення ефективної інформаційно-роз’яснювальної роботи з вакцинації.

Рішення також передбачає, що Міністерство закордонних справ має вжити невідкладних заходів, спрямованих на підвищення ефективності співпраці з іноземними державами і міжнародними організаціями щодо постачання в Україну вакцин проти COVID-19.

Чи збираєтесь ви робити щеплення від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...