Зеленський вимагає змінити Конституцію, щоб ліквідувати місцеві адміністрації

Президент Володимир Зеленський вважає, що для завершення реформи децентралізації Верховна Рада повинна змінити Конституцію, ліквідувавши місцеві державні адміністрації. Замість них планується ввести інститут префектів, які б стежили за законністю рішень місцевої влади. Президент також чекає прийняття закону про місцеві референдуми та щодо самоврядування в міських громадах. Про це він розповів на форумі “Україна 30”.
“У цьому році ми повинні вирішити кілька дуже важливих, пріоритетних завдань. Перше – прийняти зміни до Конституції України щодо відносин між центральними і місцевими органами влади. Йдеться про інститут префектів і ліквідації місцевих адміністрацій “, – сказав Зеленський.
За його словами, префекти повинні контролювати дотримання Конституції і законів України на кожній території, і стати “запорукою унітарного устрою нашої держави”. Крім конституційних змін, президент сказав, що чекає від парламенту прийняття законодавства про місцеві референдуми та щодо самоврядування в міських громадах.