22 червня – День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни 1941-1945 років

В цей день, 80 років тому розпочалася наймасштабніша на найкривавіша війна в нашій історі – Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п’ятого співвітчизника. 

22 червня 1941 на світанку фашистська Германія без оголошення війни нанесла масований нищівний удар по аеродромах і залізничних вузлах, по військово-морських базах та місцях розквартирування військових частин, по багатьох містах, де жили, працювали і мріяли звичайні люди.

Україна стала епіцентром бойових дій. За перемогу над нацизмом український народ заплатив неймовірно дорогу ціну. Україна втратила п’яту частину населення. На фронті загинули понад мільйон українців, майже стільки ж військовополонених і ще 3,9 млн мирних жителів були знищені окупантами, на примусові роботи до Германії було вивезено близько 2,5 млн осіб.

І навіть сьогодні, через 80 років з початку Великої Вітчизняної війни, ми відчуваємо її наслідки. Довге відлуння війни залишилося не тільки у військових кладовищах, обелісках, військових піснях, спогадах ветеранів.

Пам’ять про подвиг нашого народу священна. Але не менш важлива пам’ять і про те, про що щиро хочеться забути, – про жахи війни, про страшну ціну перемоги над фашизмом. Наші діти, онуки повинні знати про минуле та його героїв, цінувати мир як найважливіше людське надбання. Вклонімося низько і будьмо гідними подвигу героїв фронту і тилу, які врятували світ від фашизму!

Вічна слава і вічна пам’ять героям і жертвам війни!

 

Редакція «Дані-Медіа»