35 років тому сталася найстрашніша трагедія ХХ століття і найбільша техногенна катастрофа

26 квітня 1986 року серія вибухів зруйнувала четвертий енергоблок ЧАЕС. Аварію назвали трагедією ХХ століття і найбільшою техногенною катастрофою.

Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сила вибуху прирівнювалася до 500 бомбам – таким, які колись були скинуті на Хіросіму.

Сильне радіоактивне випромінювання вразило територію в радіусі 30 кілометрів від місця події. Однак масштаби аварії були набагато більше. Крім українських населених пунктів, які постраждали від катастрофи, радіаційному забрудненню піддалися селища 19 регіонів Росії, в яких проживали майже 3 млн осіб. Також радіація швидко поширилася на деяких територіях Білорусі і досягла Європи.

Про те, що сталася аварія на Чорнобильській АЕС, жителі довколишніх регіонів дізналися лише через кілька днів. У країні почалося активне акумулювання сил для ліквідації наслідків аварії. Тоді на гасіння пожежі було кинуто не тільки спеціалізовані пожежні сили, а й цивільні. Під час цих робіт безліч людей отримали смертельні дози опромінення. 

 Робота ліквідаторів – це свідчення мужності і героїзму мирного часу, наймасштабніша екологічна катастрофа була подолана завдяки неймовірним зусиллям звичайних людей.

Сьогодні відзначають 35-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС. У цей день висловлюємо слова щирої вдячності ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС. Захоплюємося мужністю, самовідданістю і героїзмом. Дякуємо вам!