Активіст зі Львова домігся скасування регіональної російської мови у Харкові

Харківський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про скасування регіональної мови у місті. Цього домігся львівський активіст, мовозахисник Святослав Літинський.

“Відтепер усі посилання на рішення міської ради про впровадження регіональної мови є нікчемними. Чотири роки знадобилося Харківській обласній прокуратурі, щоб виконати наші клопотання і численні рішення судів та врешті подати відповідний позов”, – повідомив Святослав Літинський.

Вперше Святослав Літинський звернувся до Харківської міської ради у серпні 2018 року з проханням скасувати рішення  про запровадження регіональної мови у місті. Не отримав відповіді і звернувся до суду. Після того, як Харківська міськрада відмовила у скасуванні свого рішення, Святослав Літинський звернувся у прокуратуру, аби та у судовому порядку оскаржила регіональну мову у Харкові.

Прокуратура відмовилася і він оскаржив це рішення. Врешті за фактом невиконання судового рішення він домігся того, аби прокуратура виконала рішення і подала позов про скасування регіональної мови у Харкові.