“Броня” для ЗСУ: танки Leopard 1 може отримати Україна через шість тижнів

Німецький оборонний концерн Rheinmetall готується поставити Україні не тільки бронетранспортери, але й основні бойові танки Leopard 1. Таку інформацію з посиланням на генерального директора компанії Арміна Паппергера повідомляє видання Handelsblatt.

Про це повідомили “DEFENSE EXPRESS”, информує “Дані-Інфо”.

Загалом йдеться про постачання до 50 вживаних танків Leopard 1 Збройним Силам України (раніше повідомлялося, що на складах німецьких оборонних концернів стоять близько 100 одиниць знятих з озброєння Leopard 1A5).

Зазначається, що наразі проводиться перевірка технічного стану цих бронемашин – як стверджує Паппергер, перший Leopard Україна може отримати вже через шість тижнів, загалом всю партію планують передати протягом трьох місяців – однак він також зауважує, що спершу компанія повинна отримати “зелене світло” від федерального уряду Німеччини.

Він також зазначає, що проблем із навчанням екіпажу виникнути не повинно – бійці зможуть опанувати машину протягом декількох днів.

У виданні також наголошують, що міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час зустрічі міністрів ЄС у Люксембурзі підкреслила, що Україні потрібно більше військової техніки, зокрема й важке озброєння: “Зараз не час для виправдань, зараз час творчості та прагматизму.