Через дефіцит фінансування в Харкові об’єднують ще 2 університета

Головною причиною об’єднання Харківського університету будівництва і архітектури з Національним технічним університетом “ХПІ” стало важке фінансове становище “ХІСІ”. Про це повідомив член вченої ради, завідувач кафедри основ архітектури Олександр Буряк.

“Вся справа – у фінансовій ямі, в якій опинився наш університет. Походження цієї ями я не беруся коментувати. Офіційна версія: це через ковід і неплатежі іноземних студентів. Не буду це коментувати. Ситуація в університеті складна, тому що у нас менше двох тисяч студентів, так чи інакше це нестійке положення. Щоб забезпечити своє майбутнє, ми прийняли таке рішення “, – зазначив він.

Справа в тому, що в Міністерстві освіти взяли курс на скорочення університетів, і Харківському національному університету будівництва і архітектури (ХІСІ), як і будь-якому іншому невеликому університету, загрожувало приєднання до більшого ВУЗу. Місяць тому члени вченої ради ХІСІ провели засідання і самі вирішили, що краще буде приєднатися до НТУ “ХПІ”.

У Політеху засідання вченої ради пройшло 24 червня, і відповідне рішення було прийнято більшістю голосів вчора. Крім того, до Харківського політеху приєднаний Харківський торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету.

“Університет архітектури та будівництва і далі буде перебувати в тій же будівлі, де він знаходиться зараз, просто у нього зміниться приналежність”, – повідомила прес-секретар НТУ “ХПІ” Олена Розова.

Рішення про реорганізацію ВУЗів повинен прийняти Кабмін. Відзначається також, що під час об’єднання університетів неминуче скорочення деяких дублюючих одна одну кафедр. Це питання ще остаточно не владнали, але поки усно домовилися залишити все як є.

За попередньою інформацією, рішення Кабмін прийме не пізніше вересня, тому надходити абітурієнти будуть ще в ХІСІ, а вчитися з наступного навчального року – вже в ХПІ. Неофіційна співпраця приймальних комісій двох ВУЗів розпочнеться вже на цьому тижні.