Через скасування мита на покупку авто в Європі: на кордонах вишиковуються кілометрові черги

З 5 квітня, коли закон про скасування мита на імпортні товари, куди входять і автомобілі, набув чинності.

На українсько-польському кордоні черги з автомобілів на єврономерах, які масово ввозяться українцями. Адже зараз можна не платити за них жодного мита, і більшості інших податків – крім пенсійного та військового збору. Закон про податкове спрощення для імпорту набув чинності два тижні тому. Його прийняли на період воєнного стану, щоб підтримати економіку.

Про це йдеться у ТСН, інформує «Дані-Інфо».

На українсько-польському кордоні на кілька кілометрів розтяглася черга з машин, які везуть в Україну під нульове розмитнення. Самостійно та автовозами. «Завозять все, що хочеш, є бідні, багаті», — кажуть у черзі.

Євгенія та Анатолій, подружжя з Черкащини, показують машину, яку придбали у Польщі. По машину їхала дружина, бо чоловікам до 60 років виїзд за кордон заборонено. У черзі простояла півтора дні. «Два місяці досвіду вона має, цього року отримала лише права. Це було дуже страшно. І вперше у неї виїзд за кордон був», – розповідає Анатолій.

Євгенія – фармацевт, чоловік – залізничник. Якби не нульове розмитнення, такий автомобіль за 2100 євро – кажуть, змогли б придбати всього за кілька років, відкладаючи гроші.

У відділі митного оформлення кажуть, що машини ввозяться переважно бюджетні, є навіть биті. Оформлення одного автомобіля загалом займає близько години. Зазвичай оформляються транспортні засоби у ціновому діапазоні від двох до п’яти тисяч євро. Є, звичайно, дорогі автомобілі, але їх дуже мало», — розповідає начальник відділу митного оформлення Андрій Бойцун.

З 5 квітня, коли закон про відміну мита на імпортні товари, куди входять і автомобілі, набув чинності – у Львівську область ввезли близько півтори тисячі машин з іноземною реєстрацією – це легковики, мікроавтобуси, вантажівки, мотоцикли та причепи.

«Фізичні особи, громадяни України взагалі не сплачують жодних платежів. Вони звільнені від сплати ввізного мита, акцизу та сплати ПДВ. Це спрощення робилося, щоб економіка почала відновлюватися та пристосовуватися до нових реалій війни», – пояснює в.о. начальника Львівської митниці Данило Меньшиков.

Завдяки «нульовому» розмитненню українці економлять у середньому 30% вартості автомобіля. «Я планував у січні собі пригнати «Пасат», цікавився у брокерів, ціна за розмитнення мені тоді виходила 6 тис. доларів без машини. Це дуже дорого, зараз мені машина вийшла наполовину дешевшою», — каже львів’янин Тарас.

Здавалося, через такий закон бюджет навпаки не стримає кошти, але експерти пояснюють у чому логіка. «Будь-яка активність громадян чи підприємницька, чи звичайний громадян України, які пересуваються, купують товари, відвозять батьків до лікарень, займаються перевезеннями, це в будь-якому разі дає поштовх економіці та економіка оживає», — зазначає адвокат громадської організації «Авто євро сила» Іван Казачук .

Дія закону припускають експерти, які продовжаться разом з військовим становищем. Черги з автомобілів зараз перебувають на пунктах пропуску Шегіні та Рава-Руська. Митники просять громадян, які ввозять автомобілі вибирати інші пункти перетину, щоб не уповільнювати гуманітарні вантажі, які прямують до України.