Чи потрібні в Балаклії мурали?

Кожна людина хотіла б бачити місто в якому вона живе яскравим та виразним. Саме тому, останніми роками в Україні надзвичайно популярними стали мурали. Це різновид монументально-декоративного настінного живопису. Зазвичай такі малюнки наносять на стіни житлових будинків. Але для цього можна використати будь-яку вертикальну поверхню.

Такий вид мистецтва з’явився ще в стародавні часи, коли люди робили на стінах печер малюнки зі свого життя та побуту. В ХХ сторіччі такі зображенні на стінах  будинків відігравали роль пропаганди. До речі, залишки одного з таких малюнків мешканці Балаклії можуть і сьогодні побачити на стіні готелю «Ювілейний».

Сучасні мурали – це мистецтво, яке може стати прикрасою міста, або використовується для донесення аудиторії певної проблеми.

Важливими позитивними функціями муралів є підвищення привабливості, естетизація міського простору: кольорові малюнки оживлюють одноманітні простори типової забудови. Такі зображення на великих будинках роблять їх більш комфортними, дружніми для візуального сприйняття, ближчими до людського масштабу.

В Балаклії є щонайменше декілька будівель, які могли б стати ідеальним майданчиком для створення муралу. Наприклад, стіна будинку за адресою вул. Центральна 2Б, або стіна готелю «Ювілейний». Фахівці створили візуалізацію муралів з зображенням нашої землячки Оксани Петрусенко та українського поета Тараса Шевченко. Вони могли б виглядати так…

  Але ж звісно, містяни самі повинні вирішити кого вони хочуть бачити на стінах балаклійських будинків. Щоб прикрасити ці стіни привабливими малюнками, потрібен дозвіл міської ради та фінансування. Тому Громадська рада Балаклійської міської ради звернулася до міського голови з пропозицією створення муралів на стінах балаклійських багатоповерхівок.

А як вважаєте Ви, чи потрібно прикрашати наше місто подібними малюнками?

Чи потрібно прикрашати наше місто муралами на будівлях?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...