Чи варто купляти повнопривідний мототрактор

Сьогодні поруч зі зведеннями щодо просування військ, результатів боїв та обстрілів дуже важливими є новини про хід посівної у західних регіонах України. Чимало людей вирішило зробити свій внесок у вирішення продовольчої проблеми та почало шукати недорогу, але функціональну техніку для механізації сільгоспробіт. Для невеликих приватних, домашніх господарств розумним вибором є мототрактори. Оскільки на мототрактор ціна в Івано Франківську варіюється досить істотно, важливо розібратись, чим розрізняються різні моделі.

Важливі характеристики мототрактора

При виборі мототрактора варто звернути увагу на:

  • потужність;
  • бренд (його популярність, країну походження);
  • особливості комплектації;
  • додаткові опції;
  • тип приводу;
  • тип двигуна та витрати пального;
  • тягове зусилля, вантажопідйомність навіски.

Мототрактор може продаватися в комплекті з плугом, плугом та фрезою або взагалі без навісного обладнання. Наявність в комплекті додаткового генератора робить техніку більш надійною. Додаткові опції дозволяють використовувати мототрактор у різних умовах. Так, можливість регулювати колію важлива для обробки у міжряддях, а можливість блокувати диференціал чи піввісь – при використанні на складних ділянках з перешкодами, що підвищують імовірністю буксування коліс.

Переваги та недоліки повного приводу

Досить цікава характеристика – колісна формула (тип приводу). Зазвичай у мототракторах він задній (4х2), але продаються й повнопривідні моделі (4х4). Головна перевага такої колісної формули – збільшена тягова сила та вантажопідйомність. Але повним приводом доцільно комплектувати лише мототрактори потужністю 22-24 к.с. А така техніка коштує дорожче. До істотних переваг мототракторів відноситься полегшена конструкція, мала вага самої техніки. Трактори з повним приводом та потужним двигуном більш важкі, масивні, бо всі вузли підсилюють для запобігання поломок. Якщо порівнювати вагу різних типів техніки з однаковою потужністю, то мототрактор 4х4 займає проміжне положення між традиційним задньопривідним мототрактором та мінітрактором.

Отож, якщо вам потрібна техніка, що за тяговим зусиллям наближується до мінітрактора, але легша та дешевша, можна купити мототрактор 4х4. Така техніка випускається під брендами Shifeng, DW, Булат та ще деякими.