Чим мити посуд без використання хімії?

Сьогодні у магазині не складно знайти засіб для миття посуду. Він з легкістю зможе відмити жир та залишки їжі. Ось тільки в їхньому складі присутні хімічні компоненти, які можуть становити небезпеку, особливо для алергіків та маленьких дітей. Але, виявляється, посуд можна вимити і без використання побутової хімії. Що для цього можна використати?

Харчова сода

Про те, що для миття посуду можна використовувати звичайну соду, знали ще наші бабусі. Вона буде однаково ефективною за будь-якого виду забруднення, однаково добре справляючись з нагаром і жиром.

Ще однією позитивною якістю харчової соди є поглинання запахів. До того ж, проблем зі змиванням соди не виникає. Але навіть якщо невелика кількість і залишиться на поверхні посуду, то ніякої шкоди для здоров’я людини вона точно не принесе. Тому харчову соду рекомендують використовувати для тих, хто страждає на алергічні реакції або бронхіальну астму.

Єдине, що не вийде відмити за допомогою соди – це вироби із алюмінію або кришталю. Ці матеріали при взаємодії із содою здатні втратити свій блиск.

Господарське мило

Це ще один безпечний та дешевий засіб, який допоможе відмити посуд. У господарського мила маса переваг. Крім того, що воно дешеве і здатне до блиску відмити посуд, зроблений з будь-якого матеріалу, його можна використовувати для дезінфекції, що особливо актуально для батьків маленьких дітей. Також, до складу господарського мила входять жирні кислоти, які надають м’якості та гладкості шкірі рук.

Як помити посуд за допомогою господарського мила? Для цього можна вчинити так:

  1. Просто намилити губку невеликою кількістю господарського мила.
  2. Приготувати мильний розчин. Для цього трохи мила потрібно потерти на тертці. Стружку змішати із невеликою кількістю теплої води. У цьому розчині змочувати губку і протирати поверхню, яку потрібно відмити.

Суха гірчиця

Порошок сухої гірчиці також добре справляється з брудним посудом, у тому числі жирним. Більш того, цей засіб має легкий приємний запах. На відміну від господарського мила, гірчицю легше змити, навіть якщо це робити холодною водою.

Деревна зола

Це ідеальний засіб для миття посуду, якщо ви знаходитесь на дачі або пікніку. Зола з легкістю очистить їжу, що пригоріла. Єдине, що не варто мити – це посуд з тефлоновим покриттям.