Чим відмити зеленку?

Кожен з нас знайомий з зеленкою ще з дитинства. Це популярний і доступний антисептик, який є практично в кожній домашній аптечці. Однак, незважаючи на популярність і ефективність, виробники так і не навчилися робити упаковку, яка б дозволяла відкрити пляшечку, не забруднивши при цьому руки. А очистити цей засіб з шкіри виявляється дуже складно. Розповімо, як і чим можна відмити зеленку.

Хлорка і оцет

Зеленка добре піддається змивання за допомогою хлору. Досить ватний диск змочити невеликою кількістю хлорки, щоб швидко видалити забруднення. Після цього, необхідно ретельно промити шкіру на цій ділянці і протерти ватою, змоченою в звичайному столовому оцті. Це дозволить уникнути пошкодження шкіри і відновити ї кислотно-лужний баланс. На завершення, необхідно нанести трохи живильного крему для рук.

Спирт

За допомогою ватного диску, змоченого в медичному спирті, можна легко відтерти зеленку. Якщо спирту під рукою не виявилося, його можна замінити звичайною горілкою. А щоб підсилити ефект, рекомендується змішати її з соком лимона. У тому випадку, коли і цих компонентів немає підійде звичайна серветка, призначена для комп’ютерного монітора. У складі розчину, яким вона просякнута, також міститься спирт.

Лимон або перекис водню

Шматочок лимону і невелика кількість перекису водню, також непогано себе зарекомендували в боротьбі з зеленкою. Однак, вони поступаються у своїй ефективності спирту або хлору, тому терти пляму доведеться активніше. Свіжий лимон можна замінити невеликою кількістю лимонної кислоти, розведеної у воді або порошком вітаміну С, який можна купити в аптеці.

Інші способи видалення зеленки

Відмити зеленку з шкіри та інших поверхонь можна і за допомогою інших засобів, які є в кожному домі:
  1. Господарське мило. При цьому шкіру необхідно трохи розпарити і потерти мочалкою. Після цього на шкіру наноситься будь-який живильний або дитячий крем. Завдяки тому, що господарське мило не пересушує шкіру і не спричиняє іншого негативного впливу на неї, цей метод підходить навіть для маленьких дітей.
  2. Засіб для зняття макіяжу. Косметика має м’яку і дбайливу дію, тому використовувати косметичне молочко для видалення слідів від зеленки, можна навіть на обличчі. Невелика кількість засобу наноситься на пляму, витримується 10 хвилин, після чого легко видаляється ватним диском.
  3. Зубна паста. Особливо ефективною виявиться зубна паста з відбілюючою дією. Невелика кількість наноситься на зубну щітку, якою потрібно злегка потерти пляму. Якщо ворсинки зубної щітки занадто жорсткі, її потрібно трохи потримати в гарячій воді, інакше на шкірі можуть залишитися пошкодження.
Незважаючи на простоту і доступність, описані способи допомагають ефективно очистити зеленку з будь-якої ділянки тіла. Який би варіант ви не вибрали, після видалення забруднення, на шкіру потрібно нанести невелику кількість будь-якого живильного крему.