Чим зайняти дитину на канікулах

Протягом навчального року, дитина більшу частину часу знаходиться в школі. Потім на нього чекають різноманітні секції та гуртки. Тому вільного часу в нього майже немає. Але з початком канікул перед батьками постає складна задача – чим зайняти дитину, щоб дозвілля малечі було корисним, безпечним та цікавим.

Прогулянки

В теплу пору року дітям рекомендують якомога більше часу проводити на свіжому повітрі. Тому прогулянки мають тривати не менше 3 годин. Це дозволить підвищити імунітет. Але варто пам’ятати, що в період з 12 до 17 години, коли сонячне випромінювання занадто інтенсивне, дитині краще знаходитися в приміщенні, або у крайньому випадку в тіні.

Читання

Читання є не лише цікавим, але ще й корисним заняттям. При виборі книжки, варто звертати увагу на інтереси дитини. Великий вибір книг на різноманітну тематику, в тому числі казки для діток, можна знайти в інтернет-магазині Книгарня «Є». Читаючі книжки, дитина не лише може дізнатися багато чого нового та розвинути свій кругозір, а ще й отримати інші корисні навички, які згодом допоможуть їй у навчанні.

Телевізор та комп’ютерні ігри

Дитячі психологи радять дозувати час, який дитина проводить перед телевізором або монітором комп’ютеру. Для дітей молодшого шкільного віку оптимальний час перегляду телепередач складає 1-1,5 години. Для більш старших школярів цей час можна продовжити. Але він не має перевищувати 3 годин на добу. Крім того, це краще робити в першій половині дня.

Що стосується комп’ютерних ігор, то зовсім забороняти їх не потрібно. Психологи впевнені, що вони можуть бути не лише цілком безпечними, а ще й корисними, але лише за умови, якщо вони будуть відповідати віку дитини.

Молодшим школярам можна грати не довше 10-15 хвилин. Школярам середнього віку дозволяють проводити перед комп’ютером 15-30 хвилин, з невеликими перервами.  При цьому батькам радять слідкувати, в які ігри грає їхня дитина.

Настільні ігри

Вони допомагають розвивати логічне мислення, кругозір, швидкість реакції та інші корисні навички. А ще вони допомагають згуртувати родину та просто весело провести вільний час. Такі ігри можуть бути активними, як наприклад, Твістер, або спокійними, наприклад, збір пазлів.

Подорожі

Канікули – це гарний час для пригод та нових відкриттів. Для цього не обов’язково їхати в іншу країну. Багато цікавих місць можна знайти в любому куточку рідного краю. Якщо у батьків є вільний час, можна відправитися на море чи в гори. А якщо їх час обмежений, достатньо виїхати на вихідних за місто.