Де визначити індекс Хома

Лабораторні дослідження з визначення індексу Хома призначені для виявлення рівня резистентності до цукру в крові. Для цього оцінюються співвідношення глюкози та інсуліну. Їх нормальний баланс дозволяє регулювати рівень цукру в крові, утримувати глюкозу всередині клітини, забезпечуючи тим самим її харчування.

Зниження рівня індексу Хома https://iqlab.com.ua/ua/product/indeks-homa призводить до розвитку цукрового діабету. Він проявляється через постійне почуття голоду та спраги, запаморочення та непритомність через недостатнє харчування, швидку втрату рідини. При порушенні чутливості тканин до цукру розвивається інсулінорезистентність. В цьому випадку глюкоза не може надходити в клітини. Незважаючи на її достатній рівень, розвивається феномен голоду, тобто дефіцит енергії при занадто високому рівні цукру в крові, який організм починає додатково підвищувати, намагаючись компенсувати потребу клітин у глюкозі.

Кому необхідно проходити дослідження на визначення індексу Хома

Такий аналіз назначають для виявлення рівня резистентності при:

  • ризиках захворювань серцево-судинної системи;
  • порушеннях функції нирок хронічного характеру;
  • патологічних процесах печінки, які спричинені надмірним вживанням алкоголю;
  • хронічних гепатитах В та С;
  • підозрі на полікістоз яєчників;
  • атеросклерозі.

Відхилення від норми індексу Хома свідчить про наявність інсулінорезистентності. Його високий рівень може бути наслідком розвитку цукрового діабету другого типу, стенозу печінки, патології гіпофіза чи надниркових залоз, ожиріння. Своєчасне виявлення відхилень показників від норми дозволить зробити точний діагноз, розробити індивідуальну схему терапії та зупинити розвиток захворювань на початковій стадії.

Чому варто звернутися до незалежної лабораторії

На відміну від державних поліклінік, де на результати аналізу потрібно чекати досить довго, українська незалежна лабораторія IQLab робить аналіз на індекс homa лише за один день. Його вартість доступна кожному, тому не слід відкладати проходження медичних досліджень, аргументуючи це високою вартістю або браком часу.

Лабораторія має гнучкий графік роботи, тому записатися на прийом до спеціаліста або здачу аналізів можна в будь-який зручний для себе час. Компанія робить все можливе аби працювати навіть у такий складний час, надаючи необхідні медично-дослідницькі послуги та підтримуючи високу якість сервісу.