День пам’яті Чорнобильської трагедії: на Харківщині проживає 16 тисяч постраждалих в наслідок катастрофи

26 квітня виповнилося 36 років з дня, коли сталася найбільша техногенна аварія в історії Європи – вибух на Чорнобильській АЕС, який назавжди змінив історію України та всього світу.

Про це повідомляє ХОДА , інформує «Дані-Інфо».

Його наслідки могли бути ще більш катастрофічними, якби не десятки тисяч мужніх людей, серед яких близько 20 тисяч харків’ян. Ціною власного здоров’я та життя вони змогли зупинити пожежу та врятувати людство від радіаційної загрози.

«На сьогодні в області проживає понад 16 тис. громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Безпосередніми учасниками ліквідації наслідків аварії є 9,3 тис. осіб, серед яких 4.8 тис. мають інвалідність», – повідомили в Департаменті соціального захисту населення ХОВА.

У 2022 році на здійснення компенсаційних виплат та певних видів допомог передбачених Законом «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» державним бюджетом виділено кошти у сумі 59,6 млн. грн.

Також в Департаменті відзначили, що з метою реалізації вимог Закону та надання додаткових соціальних гарантій, за кошти обласного бюджету на Харківщині здійснюється низка заходів, спрямованих на соціальний захист чорнобильців. Зокрема, організація санаторно-курортного лікуванням осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І, ІІ категорій, та потерпілих дітей у супроводі одного з батьків; забезпечення безоплатними ліками за пільговими рецептами, надання послуг зубопротезування та тощо.