Допомога адвоката по стягненню боргів через суд, по розписці, договору позики
Борги – це неприємна та незручна тема, з якою стикаються мільйони громадян України. Борги між громадянами за усними домовленостями погано регулюються і ґрунтуються лише на довірі один до одного. С позиками між підприємцями діють дещо інші механізми, наприклад, умови боргу закріплюються відповідними документами (договір, розписка), які дають правову основу та право на оскарження в суді.
За наявності підтверджень, що людина брала в борг, можна спробувати зобов’язати її повернути кошти. Не варто самостійно конфліктувати чи погрожувати, рекомендуємо вирішувати проблему в правовому полі діючого законодавства за підтримки адвоката по розписці Малик Олександра Володимировича на сайті https://www.malyk.com.ua/.
Законодавча складова відносин з боржниками
Діюче законодавство регулює фінансові відносини між громадянами та зобов’язує укладати договори чи розписки, які зафіксують суму боргу, умови та терміни його повернення. Основним документом в цьому контексті є стаття 625 Цивільного Кодексу України.
Для того щоб фахово виконати положення цього документу краще звертатись до послуг адвоката по договору позики, який професійно допоможе повернути борг. Зазначимо, що допомога може бути необхідною й позичальникам, до яких висуваються вимоги, яких не має в договорі.
На сайті https://www.malyk.com.ua/service/civil-disputes/debt-collection адвокат по договору позики пропонує ефективні кейси, які підтверджують дієвість застосованих методів. Послуги адвоката поширюються не лише на взаємини між приватними особами та підприємцями, стягнення боргових зобов’язань може поширюватись й на банкові установи.
Борги перед банками за умовами одержаного кредиту
У випадку, якщо укладений з банком кредитний договір несправний, позичальник за підтримки адвоката може звернутися до суду та спробувати:
- вимагати визнання кредитного договору недійсним і, отже, повернення всіх внесків по кредиту (як основної суми, так і відсотків), які банк стягнув з нього за останній час;
- добитися реструктуризації кредиту та зміни терміну його повернення, доказавши, що боржник фінансово несправний.
Адвокат по договору позики зазначає, що у випадку недійсності договору позики, слід вважати, що всі виплати, виплачені на його підставі, зокрема, , сплата кредиту, стягнення банком коштів у рахунок погашення внесків по кредиту, здійснювалися без правових підстав. Отже, сторони зобов’язані повернути те, що вони надали одна одній.
Важливо також враховувати, що банк може або захищатися в процесі звинувачення у вирахуванні власної претензії до позичальника або, програвши справу, подати до суду на позичальника повернення сплачених йому грошей. На нашу думку, такі вимоги банку є строковими (строк позовної давності має спливати через 3 роки з дати видачі кредиту/окремих траншів кредиту), але наразі це питання не вирішено. Банки роблять різні спроби стверджувати, що відлік строку позовної давності повинен починатися з іншої дати (а отже, строк позовної давності ще не настав), або що в цьому випадку факт позовної давності вимог взагалі слід не враховувати.