Як дізнатися, коли прийде допомога на дитину

   

Кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримувати від держави матеріальну допомогу. Сума допомоги при народженні дитини в 2021 році становить 41 280 грн. З них 10 320 грн. виплачуються відразу, як тільки буде оформлено дитячу допомогу, а решта розподіляється на 36 місяців. Тобто щомісяця мама буде отримувати по 860 грн., поки малюку не виповниться 3 роки.

Коли приходять дитячі гроші?

Нарахування дитячої допомоги по областям відбувається в місцевих управління соціального захисту до 15 числа кожного місяця. Після чого списки передаються в банки, які є посередниками між Міністерством соціальної політики та Державною  казначейською службою України з одного боку та батьками дитини, з іншого.

У період з 15 до 30 число щомісяця, комерційні банки, через які можуть здійснюватися соціальні виплати, отримують від місцевих Управлінь соціального захисту списки з сумами, які потрібно перерахувати на конкретні розрахункові рахунки.

На початку кожного місяця, Державна казначейська служба України перераховує в банк гроші, які згідно зі списками від УСЗН, надходять на карти одержувачів дитячої допомоги. Конкретна дата фінансування відсутня. Залежно від наявності вихідних і святкових днів на початку місяця, гроші можуть надійти на рахунок комерційного банку в період з 4 по 10 число.

 Згідно із законодавством, період зарахування грошей на картки не може перевищувати 3 днів з моменту їх перерахування в банк казначейською службою. Тому одержувач побачить їх на своїй карті в період з 5 по 14 число місяця.

Щоб батьки могли оформити і відстежити дитячу допомогу, уряд вирішили створити Єдину інформаційно-аналітичну систему управління Соцпідтримка (E-SOCIAL). Де отримувати виплату, батьки обирають самостійно. Вони можуть робити це через відділення Укрпошти або в будь-якому комерційному банку, який на це уповноважений.

Отримання допомоги в ПриватБанку

ПриватБанк пропонує молодим батькам оформить карту, призначену спеціально для зарахування дитячої допомоги. Її перевага в:

• швидкому зарахування коштів;

• відсутності комісії за зняття готівки;

• простоті здійснення покупок онлайн;

• можливості оплати комунальних послуг, мобільного зв’язку та інших обов’язкових платежів;

• отриманні текстового повідомлення про стан рахунку.

Якого числа приходять дитячі ПриватБанку? Це залежить від фінансування казначейською службою. Гроші на карту зараховуються протягом 3 робочих днів.

Як дізнатися, коли прийдуть дитячі гроші на карту Приват Банк? Оформивши в банку карту для соціальних виплат, її власник отримає сповіщення відразу, як тільки гроші будуть зараховані.

Отримання допомоги в Ощадбанку

Ощадбанк пропонує своїм клієнтам соціальну або так звану «Дитячу карту». За її відкриття та обслуговування платити не потрібно. Комісія за зарахування допомоги на таку карту не передбачена. Так само власник картки отримує можливість безкоштовно знімати гроші в будь-якому банкоматі, розраховуватися нею в магазині, оплачувати комунальні послуги, підключивши Інтернет-банкінг.

Щоб дізнатися, коли будуть дитячі на Ощадбанку, рекомендують підключити послугу СМС-банкінгу. Так само їх зарахування можна перевірити за допомогою Інтернет-банкінгу, відкривши свій особистий кабінет. Зазвичай це відбувається з 5 по 14 число кожного місяця.

Отримання допомоги в банку Аваль

 Послуги по виплаті державного допомоги на народження дитини пропонує і Райффайзен Банк Аваль. Аналогічно іншим банкам, гроші на карту надходять протягом 3 днів з моменту фінансування казначейською службою.

Коли будуть гроші в банку Аваль, клієнт отримує СМС-повідомлення про зарахування. Крім цього, відстежити стан рахунку, в тому числі надходження допомоги, можна в інтернет-банкінгу Raiffeisen Online.

Що робити, якщо дитячі не прийшли?

Ми розповіли, як дізнатися, чи прийшли дитячі гроші, але що робити, якщо у встановлений період вони не були зараховані на карту? Для початку можна звернутися до служби підтримки банку, в якому відкрито карту. Згідно із законом, комерційні банки мають право зачисляти гроші на карту протягом 3 робочих днів після їх надходження з Державної казначейської служби. Але, можуть бути різні технічні збої, через які відбувається затримка. Правда, трапляються такі ситуації вкрай рідко.

Якщо в банку вам відповіли, що поки не було фінансування, можна зателефонувати в Управління державної казначейської служби вашого району. Тут можуть зорієнтувати відносно очікуваної дати фінансування.

Якщо виявиться, що фінансування вже було, але грошей на картці немає, потрібно дзвонити в районне Управління соцзахисту. Можливо, сталася помилка при формуванні списків на отримання дитячої допомоги.